Nezávislé testy: Hybridní střídače GoodWe byly opět vysoce oceněny v Německu

Společnost GoodWe, přední světový výrobce fotovoltaických střídačů a bateriových systémů, získala vysoké ocenění v rámci ročních srovnávacích testech akumulátorů prováděných Vysokou školou technickou a ekonomickou (HTW) v Berlíně. Již potřetí za sebou experti HTW vyhlásili  GoodWe jako nejefektivnějšího asijského výrobce hybridních fotovoltaických systémů, a to díky vysoké účinnosti.

Zdroj: GoodWe

Opakovaný úspěch

V letošním testu výkonnosti fotovoltaických systémů s ukládáním energie hybridní střídače GoodWe opět potvrdily svou vysokou výkonnost pro systémy o výkonu 5 kWp a 10 kWp.

Ve studii bylo hodnoceno celkem 18 různých systémů skladování energie o výkonu 5 a 10 kilowattů s cílem stanovit index výkonnosti systému (tzv. SPI) pro skladování elektřiny v roce 2023. SPI pro hybridní střídače GoodWe, a to zařízení GoodWe 5kW-EH a GoodWe 10kW-ET, dosáhl hodnoty 91,5 %, resp. 94,1 %, společně v kombinací s bateriemi BYD.

Index SPI (Storage Performance Index), který stanovili výzkumníci z HTW Berlin, je ekonomický ukazatel, který měří, kolik elektřiny testovaný systém ztrácí oproti tzv. „benchmarku“ (nebo- li ideálnímu referenčnímu systému). Čím lepší jsou charakteristiky související s výkonem, jako je účinnost přeměny, rychlost regulace nebo spotřeba energie v pohotovostním režimu, tím větší je dosažená úspora.

Toto nezávislé hodnocení HTW poskytuje instalačním firmám a koncovým zákazníkům dobrou referenci pro hledání energeticky efektivních řešení ukládání energie. A výsledky rozhodně stojí za povšimnutí: vysoká účinnost systému znamená menší energetické ztráty, a ty zase vedou k vyšším výnosům a k rychlejší amortizaci.

Díky výjimečnému výkonu systému si 1-fázový hybridní střídač GoodWe GW5000-EH vedl velmi dobře v testech HTW a od nejlepšího referenčního  systému (spotřeba 5 MWh/rok s fotovoltaickým systémem o výkonu 5 kWp) jej dělí pouze 1,1 procentního bodu. Třífázový hybridní střídač GoodWe GW10K-ET si také udržel dobrou pozici ve srovnání s referenčním systémem (spotřeba 5 MWh/rok s elektromobilem a tepelným čerpadlem).

Za zmínku stojí uvést, že společnost GoodWe představila také vylepšenou verzi hybridního střídače ET PLUS+ (16A) s vyšší účinností, integrací do inteligentní domácnosti a výkonnějšími MPPT a také rozšíření řady hybridních střídačů do výkonového rozsahu 15 až 50 kW o komerční modely poskytující vysoký výrobní a nabíjecí výkon pro optimální akumulaci energie. V kombinaci s vysokonapěťovým úložištěm energie Lynx Home F PLUS a komerčním úložištěm energie Lynx C podtrhuje společnost GoodWe své vedoucí postavení v oblasti hybridních řešení pro ukládání energie.

Použití dvou testovaných hybridních střídačů GoodWe 5k-EH a 10k-ET v kombinaci s baterií se majiteli domu vyplatí nejen z hlediska emisí CO2, ale také finančně, protože systém se může zaplatit již po sedmi letech. Vzhledem k rostoucím cenám energie bude doba návratnosti ještě kratší.

Přednosti řešení akumulace energie od GoodWe

Jak potvrdil nezávislé testy akumulace energie z fotovoltaických elektráren v Německu, zařízení společnosti GoodWe umožňuje optimalizaci úrovně vlastní spotřeby elektřiny a také chytré a účinné ovládání systémů. K přednostem produktů patří také kompaktní a moderní design a nejvyšší standardy bezpečnosti.

Společnost GoodWe nabízí širokou škálu produktů pro skladování energie, včetně jednofázových a třífázových střídačů, a také vysokonapěťových a nízkonapěťových baterií. Majitelé domů se v zemích s vysokými cenami energie stále častěji rozhodují pro instalaci hybridních střídačů, aby maximalizovali úroveň vlastní spotřeby.

Díky funkci záložního napájení (tj. back-up) poskytují hybridní střídače GoodWe spolehlivý zdroj energie v případě výpadku ze sítě, zatímco inteligentní správa energie prostřednictvím monitorovací platformy poskytuje kontrolu nad spotřebou energie.

Maximalizace spotřeby vyrobené energie

Srdcem integrovaného fotovoltaického systému s ukládáním energie jsou třífázové hybridní střídače ET PLUS, které jsou speciálně navrženy tak, aby zvyšovaly energetickou účinnost, úroveň vlastní spotřeby a poskytovaly záložní zdroj energie. Díky inteligentnímu řízení zátěže a široké škále napětí baterií lze konfiguraci flexibilně přizpůsobit individuálním potřebám uživatelů v rámci celého domácího ekosystému.

Hybridní střídač GoodWe v kombinaci s úložištěm energie Lynx Home F PLUS představuje vynikající a spolehlivé řešení pro ukládání energie, které poskytuje bezpečnost a pohodlí. Díky tomuto řešení můžete efektivně hospodařit s energií ve vaší domácnosti, minimalizovat náklady a zároveň zvýšit povědomí o životním prostředí.

Jako spolehlivý zdroj energie se řada ET Plus dokáže automaticky přepnout do standardního režimu nouzového napájení UPS nejpozději do 10 ms, čímž zajistí nepřetržité napájení kritických zátěží. Díky podpoře několika komunikačních protokolů navíc řada ET plus umožňuje integraci s inteligentní domácností, což umožňuje snadné monitorování a správu.

Optimalizace úrovně vlastní spotřeby v domácím ekosystému hraje klíčovou roli pro efektivní a udržitelné využívání elektrické energie. Pro dosažení maximální účinnosti a přínosů má proto smysl využívat inovativní řešení, jako jsou třífázové hybridní střídače ET PLUS a úložiště energie Lynx Home F PLUS, které přinášejí nejen významné úspory, ale také příznivý dopad na životní prostředí.

Řada střídačů GoodWe EH představuje vysoce kvalitní 1-fázový hybridní střídač, který je navržen tak, aby maximalizoval úroveň vlastní spotřeby elektrické energie v domácích fotovoltaických instalacích. Řada EH je plně kompatibilní s vysokonapěťovým úložištěm energie, což umožňuje plnou flexibilitu při navrhování instalace a přizpůsobení individuálním potřebám uživatele. 

O společnosti GoodWe

GoodWe je přední světový výrobce fotovoltaických střídačů a systémů pro skladování energie,  který je kótovaný na šanghajské burze cenných papírů. S více než 3 miliony vyrobených zařízení a 35 GW instalovaného výkonu ve více než 100 zemích nabízí GoodWe širokou škálu (od 0,7 kW do 250 kW) fotovoltaických řešení pro domácnosti, podniky a velké projekty, které zaručují vysokou účinnost a spolehlivou kvalitu.

Společnost GoodWe zaměstnává více než 4 000 pracovníků ve 20 zemích světa. V současnosti má společnost více než 700 zaměstnanců v oblasti výzkumu a vývoje (R&D) a podle žebříčku Bloomberg New Energy Finance v roce 2021 je finančně nejstabilnějším výrobcem střídačů.

GoodWe je také v TOP 3 výrobců hybridních střídačů podle agentury Wood Mackenzie pro rok 2021. Přední světová nezávislá testovací a certifikační instituce  TÜV Rheinland udělila výrobci již 6 let po sobě ocenění „All Quality Matters“ za výjimečnou kvalitu výrobků. Další informace naleznete na adrese https://emea.goodwe.com.