Vítěz testů střídačů GoodWe se představí na výstavě Smart Energy Forum v Praze příští týden

Společnost GoodWe, přední světový výrobce fotovoltaických střídačů a bateriových systémů, získala letos v květnu vysoké ocenění v rámci ročních srovnávacích testech akumulátorů prováděných Vysokou školou technickou a ekonomickou (HTW) v Berlíně. Již potřetí za sebou experti HTW vyhlásili  GoodWe jako nejefektivnějšího asijského výrobce hybridních fotovoltaických systémů, a to díky vysoké účinnosti.

Poslední generaci střídačů GoodWe vybavených funkcí AFCI si můžete prohlédnout na veletrhu Smart Energy Forum v Praze, kde budou mít premiéru v promotrucku ve dnech 17.-18.  října 2023 před vchodem do O2 universum.

Zdroj: GoodWe

Opakovaný úspěch

V letošním testu výkonnosti fotovoltaických systémů s ukládáním energie hybridní střídače GoodWe opět potvrdily svou vysokou výkonnost pro systémy o výkonu 5 kWp a 10 kWp.

Ve studii bylo hodnoceno celkem 18 různých systémů skladování energie o výkonu 5 a 10 kilowattů s cílem stanovit index výkonnosti systému (tzv. SPI) pro skladování elektřiny v roce 2023. SPI pro hybridní střídače GoodWe, a to zařízení GoodWe 5kW-EH a GoodWe 10kW-ET, dosáhl hodnoty 91,5 %, resp. 94,1 %, společně v kombinací s bateriemi BYD.

Index SPI (Storage Performance Index), který stanovili výzkumníci z HTW Berlin, je ekonomický ukazatel, který měří, kolik elektřiny testovaný systém ztrácí oproti tzv. „benchmarku“ (nebo- li ideálnímu referenčnímu systému). Čím lepší jsou charakteristiky související s výkonem, jako je účinnost přeměny, rychlost regulace nebo spotřeba energie v pohotovostním režimu, tím větší je dosažená úspora.

Toto nezávislé hodnocení HTW poskytuje instalačním firmám a koncovým zákazníkům dobrou referenci pro hledání energeticky efektivních řešení ukládání energie. A výsledky rozhodně stojí za povšimnutí: vysoká účinnost systému znamená menší energetické ztráty, a ty zase vedou k vyšším výnosům a k rychlejší amortizaci.

Díky výjimečnému výkonu systému si 1-fázový hybridní střídač GoodWe GW5000-EH vedl velmi dobře v testech HTW a od nejlepšího referenčního  systému (spotřeba 5 MWh/rok s fotovoltaickým systémem o výkonu 5 kWp) jej dělí pouze 1,1 procentního bodu. Třífázový hybridní střídač GoodWe GW10K-ET si také udržel dobrou pozici ve srovnání s referenčním systémem (spotřeba 5 MWh/rok s elektromobilem a tepelným čerpadlem).

Za zmínku stojí uvést, že společnost GoodWe představila také vylepšenou verzi hybridního střídače ET PLUS+ (16A) s vyšší účinností, integrací do inteligentní domácnosti a výkonnějšími MPPT a také rozšíření řady hybridních střídačů do výkonového rozsahu 15 až 50 kW o komerční modely poskytující vysoký výrobní a nabíjecí výkon pro optimální akumulaci energie. V kombinaci s vysokonapěťovým úložištěm energie Lynx Home F PLUS a komerčním úložištěm energie Lynx C podtrhuje společnost GoodWe své vedoucí postavení v oblasti hybridních řešení pro ukládání energie.

Použití dvou testovaných hybridních střídačů GoodWe 5k-EH a 10k-ET v kombinaci s baterií se majiteli domu vyplatí nejen z hlediska emisí CO2, ale také finančně, protože systém se může zaplatit již po sedmi letech. Vzhledem k rostoucím cenám energie bude doba návratnosti ještě kratší.

Eliminace poruch stejnosměrného oblouku 

Významné riziko elektrických požárů ve FV systémech v důsledku poruch stejnosměrného oblouku se stalo zjevnějším, protože nově instalovaná fotovoltaická kapacita dosáhla v roce 2022 přibližně 240 GW a nadále roste. GoodWe si je vědoma tohoto problému a posouvá hranice inovací AFCI, aby zajistila fotovoltaické systémy v souladu s hlavními tržními standardy jako jsou UL1699B a IEC63027.

Po komplexním posouzení TÜV Rheinland potvrdil, že AFCI společnosti GoodWe splňuje technické normy trhu pro řešení poruch stejnosměrného oblouku v solárních FV systémech v obytných, komerčních a průmyslových aplikacích.

Na rozdíl od tradičního praktického přístupu kombinuje nová technologie AFCI společnosti GoodWe AI a hluboké učení k analýze charakteristik oblouku v různých scénářích. To umožňuje vytvoření knihovny charakteristik oblouku, čímž se eliminují falešné poplachykvůli okolnímu rušení. Fotovoltaické systémy GoodWe integrované s touto funkcí AFCI mohou dosáhnout přesné přesnosti detekce, což potvrdil TÜV Rheinland.

Maximalizace spotřeby vyrobené energie

Srdcem integrovaného fotovoltaického systému s ukládáním energie jsou třífázové hybridní střídače ET PLUS, které jsou speciálně navrženy tak, aby zvyšovaly energetickou účinnost, úroveň vlastní spotřeby a poskytovaly záložní zdroj energie. Díky inteligentnímu řízení zátěže a široké škále napětí baterií lze konfiguraci flexibilně přizpůsobit individuálním potřebám uživatelů v rámci celého domácího ekosystému.

Hybridní střídač GoodWe v kombinaci s úložištěm energie Lynx Home F PLUS představuje vynikající a spolehlivé řešení pro ukládání energie, které poskytuje bezpečnost a pohodlí. Díky tomuto řešení můžete efektivně hospodařit s energií ve vaší domácnosti, minimalizovat náklady a zároveň zvýšit povědomí o životním prostředí.

Jako spolehlivý zdroj energie se řada ET Plus dokáže automaticky přepnout do standardního režimu nouzového napájení UPS nejpozději do 10 ms, čímž zajistí nepřetržité napájení kritických zátěží. Díky podpoře několika komunikačních protokolů navíc řada ET plus umožňuje integraci s inteligentní domácností, což umožňuje snadné monitorování a správu.

Optimalizace úrovně vlastní spotřeby v domácím ekosystému hraje klíčovou roli pro efektivní a udržitelné využívání elektrické energie. Pro dosažení maximální účinnosti a přínosů má proto smysl využívat inovativní řešení, jako jsou třífázové hybridní střídače ET PLUS a úložiště energie Lynx Home F PLUS, které přinášejí nejen významné úspory, ale také příznivý dopad na životní prostředí.

Řada střídačů GoodWe EH představuje vysoce kvalitní 1-fázový hybridní střídač, který je navržen tak, aby maximalizoval úroveň vlastní spotřeby elektrické energie v domácích fotovoltaických instalacích. Řada EH je plně kompatibilní s vysokonapěťovým úložištěm energie, což umožňuje plnou flexibilitu při navrhování instalace a přizpůsobení individuálním potřebám uživatele. 

O GoodWe

GoodWe je přední světový výrobce solárních invertorů a poskytovatel inteligentních energetických řešení kótovaný na Shanghai Stock Exchange (kód akcií: 688390). Společnost má více než 4 600 zaměstnanců po celém světě a více než 52 GW instalací ve více než 100 zemích a regionech.

GoodWe nabízí širokou škálu spolehlivých, inovativních a účinných fotovoltaických produktů, které jsou přizpůsobeny nejrůznějším aplikacím – od instalací pro domacnosti až po komerční a projekty pro FV farmy. V roce 2021 a 2022 byla GoodWe uznána společností Wood Mackenzie jako jeden ze tří největších dodavatelů hybridních invertorů na světě. Více informací na https://emea.goodwe.com 

Poslední generaci střídačů GoodWe vybavených funkcí AFCI si můžete prohlédnout na veletrhu Smart Energy Forum v Praze, kde budou mít premiéru v promotrucku ve dnech 17.-18.  října 2023 před vchodem do O2 universum.