Next2Sun uvádí na trh bifaciální fotovoltaický plot

Fotovoltaický plot má výkon 400 W na jedno pole plotu. Produkt využívá technologii vícepřechodových (HJT) nebo bifaciálních článků PERT typu-N. Panely jsou umístěny pomocí patentované vertikální konstrukci společnosti Next2Sun, která je speciálně navržena pro instalace bifaciálních fotovoltaických technologií.

Zdroj: Next2Sun

Plot, který vyrábí solární energii

Nově uvedený výrobek společnosti Next2Sun představuje řešení, které umožňuje výrobu solární energie a současně zajišťuje oplocení pozemku. U tohoto systému se kombinuje výroba solární energie s atraktivním designem.

Společnost Next2Sun nabízí několik variant bifaciálního solárního plotu pro různé aplikace v domácnostech, firmách nebo zemědělství. Jedno se o efektivní řešení pro výrobu solární energie pro majitele domů a podniků, jejichž střechy nejsou vhodné pro fotovoltaické systémy.

„Fotovoltaický systém má výkon 400 Wp na jedno pole plotu,“ řekl Sascha Krause-Tünker, jednatel a obchodní ředitel společnosti Next2Sun. „Plot má bezrámovou strukturu modulů s využitím technologie typu sklo-sklo s bifaciálností více než 80 %. Systém využívá buď vícepřechodové články (HJT) nebo PERT články typu-N“.

 Variabilní řešení

Bifaciální solární plot je k dispozici jako jednořadá varianta se standardní výškou kolem 1,20 až 1,60 metru. Výrobce Next2Sun také nabízí tento plot v podobě dvouřadé verze pro vyšší oplocení. K dispozici je také verze Premium pro různé druhy budov.

Plot je instalován pomocí ocelové konstrukce, kterou tvoří dva sloupky a tyče. Podle společnosti Next2Sun je ve spodní části k dispozici přizpůsobitelný plotový prvek, pomocí kterého lze flexibilně upravovat výšku celkové konstrukce. Povrch plotové konstrukce je pozinkován, což zajišťuje ochranu proti povětrnostním vlivům.

Bifaciální solární plot se snadno instaluje pomocí několika šroubových spojů. Alternativně k beraněným ocelovým profilům je možné použít i vrtané nebo betonové základy, pokud to podmínky vyžadují.

Technologie plotu společnosti Next2Sun vychází z technologie vertikální bifaciálních  konstrukcí, které jsou určeny pro instalace panelů pro účely agrovoltaiky. Distributorem produktů Next2Sun v České a Slovenské republice je společnost KRAJIczech s.r.o..