Největší světový solární veletrh se odkládá na prosinec kvůli pandemii Covid-19

Největší mezinárodní solární veletrh SNEC v Číně se letos neuskuteční v řádném květnovém termínu. Důvodem je nová pandemická vlna, která postihla jih Číny. SNEC přitom odolal pandemii Covidu v letech 2020 a 2021, kdy se konal v pravidelném termínu.

Zdroj: Sungrow

Odloženo na prosinec

Organizátor veletrhu SNEC minulý týden informoval vystavovatele a návštěvníky, že se akce, která byla původně naplánovaná nav termín 24. – 26. května, přesunuje na nový termín ve dnech 27. – 29. prosince 2022.

SNEC probíhá pravidelně v čínském přístavním městě Šanghaj od roku 2006. Letos se tento veletrh odložil v souvislosti s novým zpřísněním opatření proti šíření pandemické vlny COVID-19 v Šanghaji a dalších oblastech Číny.

„Upřímně děkujeme všem vystavovatelům, odborným návštěvníkům a partnerům za pozornost, důvěru a podporu výstavě SNEC. Omlouváme se za nepříjemnosti způsobené odložením výstavy z důvodu epidemie,“ oznámili organizátoři veletrhu v oznámení na svém webu.

V roce 2021 veletrh SNEC přilákal více než 1600 vystavujících společností z 95 zemí celého světa. Podíl zahraničních vystavovatelů přesahuje 30 %. V posledních letech se SNEC stal největším mezinárodním fotovoltaickým veletrhem.