Největší světový odborný veletrh o akumulaci energie se odkládá na rok 2021. A co Intersolar?

Letošní ročník největšího mezinárodního odborného veletrhu v oblasti akumulace energie ENERGY STORAGE EUROPE v Düsseldorf se odkládá na rok 2021. Kvůli pandemii koronaviru se veletrh musel přesunout z původního termínu v březnu 2020.

Zdroj: Intersolar, redakce www.solarninovinky.cz

 

Odklad do roku 2021

 

Na počátku března letošního roku společnost Messe Düsseldorf AG oznámila vystavovatelům a partnerům, že odkládá letošní sedmý ročník největšího odborného veletrhu v oblasti akumulace energie Energy Storage Europe, který se každoročně koná v Düsseldorfu v polovině března. Ve svém prohlášení organizátor veletrhu zdůraznil, že tak jedná na doporučení Krizového výboru německé vlády.

 

„Odložení veletrhu Energy Storage Europe  je nejlepším možným řešením s ohledem na naše zákazníky a partnery kvůli dynamickému vývoji situace,“ reagovalo vedení společnosti Messe Düsseldorf AG ve svém prohlášení na počátku března. Letošní ročník veletrhu Energy Storage Europe je přeložen na nový termín ve dnech 16.-18. března 2021 kvůli pandemii koronaviru.

 

„Považujeme za důležité oznámit veřejnosti, vystavovatelům a partnerům nový termín konání veletrhu Energy Storage Europe v roce 2021,“ oznámil včera Erhard Wienkamp, ředitel společnosti Messe Düsseldorf GmbH, která veletrh organizuje. „Naši partneři zajisté pochopí, že tak jednáme zodpovědně a rozumně v současné těžké situaci.“

 

A co Intersolar?

 

Největší světový veletrhu v oboru solární energetiky a moderní energetiky, který je plánován na 17.-19. června 2020 v německém Mnichově, zatím nebyl přeložen, ani zrušen. Od roku 2017 je Intersolar součástí skupiny veletrhů pod názvem The Smarter  E Europe.

 

V aktuálním prohlášení pro náš portál zástupci organizátoru veletrhu Intesolar však dodávají, že situaci okolo pandemie koronaviru moniturují a včas přijmou nezbytné rozhodnutí v návaznosti na doporučení na doporučení Krizového výboru německé vlády.

 

„V souvislosti s vývojem aktuální situace plánujem veletrh Intersolar/ The Smarter  E Europe v řádném termínu. Definitivní rozhodnutí o zrušení či přeložení veletrhu však přijmeme nejpozději do 8. května letošního roku,“ uvádí ve svém prohlášení společnost Solar Promotion GmbH, který veletrh Intersolar organizuje.