Největší rychlonabíjecí stanice  elektromobilů v Evropě bude napájena výhradně zelenou energii

Německá energetická společnost EnBW oznámila plán na vybudování největší rychlonabíjecí stanice v Evropě. Pro nabíjení elektromobilů zde bude veškerá energie bude pocházet z obnovitelných zdrojů a místních solárních panelů.

Zdroj: EnBW

Nabíjení až 300 kW

Německá energetická společnost EnBW staví u dálniční křižovatky Kamener Kreuz rychlonabíjecí stanici s 52 nabíjecími body. Zájemcům o elektromobilitu nabídne 52 nabíjecích bodů s maximálním výkonem 300 kW. Fotovoltaická elektrárna, tedy zakrytí solárními panely, poskytne max. výkon 120 kW.

Na své si přijde v podstatě každý druh elektromobilu. Firma tím chce nastavit jakýsi nabíjecí standard a opět posunout elektromobilitu o kus dál.

Podle sdělení EnBW budou elektromobilisté při dobíjení čerpat čistě obnovitelnou energii. Provozovatelem stanice bude samotná EnBW, která umístí na stanici solární panely, které budou zapojeny přímo do okruhu stanice a v případě přebytku pošlou energii do místní energetické sítě.

Největší projekt v Evropě

Po dokončení projektu na konci roku 2021 tak Evropa dostane jednu z největších nabíjecích stanic pro elektromobily.  EnBW chce mít do roku 2025 v Německu celkem 2500 rychlonabíjecích stanic v rámci sítě HyperNetz.

Tato největší nabíjecí stanice pro elektromobily v Evropě nabídne motoristům další služby jako stravování a veřejná WC. Do výstavby nových nabíjecích stanic EnBW ročně investuje více než 100 miliónů eur.

Německá energetická společnost EnBW drží minoritní podíl ve společnosti Pražská energetika (PRE), která původně v Praze, ale dnes už v celé České republice, taktéž buduje síť nabíjecích stanic.