Největší odborný solární veletrh Intersolar se přesouvá na rok 2021

Další velká světová událost se kvůli pandemii Covid-19 letos neuskuteční. Největší světový veletrh v oboru solární energetiky Intersolar Europe v Mnichově byl včera zrušen s tím, že další ročník se uskuteční až v roce 2021.

Zdroj: Intersolar

Zdroj: Intersolar

 

Odloženo na červen 2021

Původně byl Intersolar plánován letos na termín na 17.-19. června 2020 v německém Mnichově. Od roku 2017 je Intersolar součástí skupiny veletrhů pod názvem The Smarter E Europe, která zahrnuje další veletrhy zaměřené na akumulaci energie, čistou mobilitu a decentrální energetiku.

 

Včera organizátoři The Smarter E Europe, společnosti Solar Promotion GmbH a FWTM GmbH & Co. KG oznámili, že Intersolar Europe se letos nebude konat. 

 

„Vzhledem k očekávanému významnému dopadu šíření koronaviru na všechny průmyslová odvětví a s tím souvisejícím nejistotám v plánování na druhou polovinu roku 2020 jsme se rozhodli původně plánovanou událost v roce 2020 zrušit s tím, že další ročník se uskuteční v červnu roku 2021,“ uvedly obě společnosti ve společném prohlášení.

 

Další ročník veletrhu Intersolar/The Smarter E Europe je naplánován na termín 9.-11. června 2021 na výstavišti v Mnichově.

 

Tato událost je největším odborným veletrhem v Evropě, který se věnuje solárnímu průmyslu a akumulaci energie. V letošním roce se podle organizátorů očekávalo, že se událostí zúčastní cca 1 400 vystavovatelů ze 45 zemí a 50 000 návštěvníků z více než 160 zemí celého světa.

 

Dopad na další veletrhy a konference

 

Kvůli obavám z dopadů šíření koronaviru již byla zrušena či odložena drtivá většina odborných událostí ze solární branže po celém světě.

 

Podobný úděl jako Intersolar postihl i letošní sedmý ročník největšího odborného veletrhu v oblasti akumulace energie Energy Storage Europe (ESE), který se každoročně koná v Düsseldorfu v polovině března. I tento populární veletrh ESE se kvůli koronaviru přesunul na rok 2021.

 

„Odložení veletrhu Energy Storage Europe je nejlepším možným řešením s ohledem na naše zákazníky a partnery kvůli dynamickému vývoji situace,“ reagovalo vedení společnosti Messe Düsseldorf AG, které veletrh organizuje ve svém prohlášení na počátku března. Letošní ročník veletrhu Energy Storage Europe byl přeložen na nový termín ve dnech 16.-18. března 2021.