Na trh přichází nový vysoce výkonný fotovoltaický panel s 25 letou produktovou zárukou

Společnost Q CELLS, jeden z největších světových výrobců solárních článků a modulů, rozšířila svůj sortiment vysoce kvalitních  solárních modulů řady Q.PEAK DUO v roce 2019 o nové panely Q.PEAK DUO-G6. Oba produkty budou zákazníkům dostupné na českém trhu začátkem roku a jejich distributorem je společnost Frankensolar Eastern Europe s.r.o.

Q-CellsAž o 6 % vyšší výtěžnost

Nový panel Q.PEAK DUO-G6 je vyroben pomocí větších M4 waferů (tj. křemíkových destiček) a panel Q.PEAK DUO-G6 ve variantě „+“ se může pochlubit prodlouženou až 25letou produktovou zárukou, jenž představuje trvalý závazek společnosti Q CELLS dodávat kvalitní solární řešení pro trhy na celém světě. 

Oba typy modulů budou k dostání na českém trhu od začátku roku, který dynamicky roste v posledních 2 letech. K rozvoji trhu dále přispějí nové dotace z OPPIK, které budou oznámeny na počátku prosince 2019 a také nedávné schválení podpory pro nízkouhlíkovou energetiku ve výši až 6 miliard EUR v letech 2021—2030 v rámci tzv. Energetického modernizačního fondu.

Hlavní předností panelu Q.PEAK DUO-G6 oproti Q.PEAK DUO-G5 je velikost použitých waferů (tj. křemíkových destiček). Panel Q.PEAK DUO-G6 se vyrábí s většími články, které se mohou pochlubit rozměry 161,7 mm (na rozdíl od klasických rozměrů 156.75 mm, které jsou uvedeny v řadě G5). Tyto větší wafery pomáhají každému panelu dosahovat až o 6% větší výtěžnost (tj. vyrobené množství energie/1 kWp výkonu), což znamená, že verze v provedení se 120 půlenými články Q.PEAK DUO-G6 může disponovat výkonem 355 Wp. Ve formátu 144 půlených článků má panel Q.PEAK DUO L-G6  nominální výkon až 420 Wp.

Kromě působivého vyššího výkonu, který nabízí panel Q.PEAK DUO-G6, se tato technologie může pochlubit i další unikátní funkcí – optimalizovanou eliminaci zastínění. V praxi to znamená, že horní a spodní část panelu může pracovat nezávisle, což snižuje dopad efektu zastínění, a tím zvyšuje výtěžnost vyrobené energie. Díky této funkci může panel Q.PEAK DUO-G6 vyrábět mnohem více elektřiny, zejména na střechách rodinných a komerčních či průmyslových budov.

Vyšší nominální výkon poskytovaný řadou panelů G6 pomáhá zatraktivňovat poměr mezi výkonem a cenou, což dále zatraktivňuje panel PEAK DUO-G6 pro vlastníky domů a malých firem, kteří hledají optimální řešení pro fotovoltaiku. Panel je také dostupný v celočerné verzi  Q.PEAK DUO BLK-G6, která díky černé spodní vrstvě a rámu přináší ještě vyšší estetický dojem.


Q-Cells


Navýšení záruk

Na evropských solárních trzích je v současnosti také zákazníkům dostupný solární modul Q.PEAK DUO-G6 +. Q.CELLS, který zahrnuje všechny funkce řady G6 s prodlouženou produktovou zárukou na 25 let. Kombinace dlouhodobé spolehlivosti s garancí 85% výkonu po 25 letech provozu s touto rozšířenou produktovou zárukou znamená, že zákazníkům je poskytována dlouhodobá garance výkonu, který je v oboru bezkonkurenční.

Všechny solární moduly řady Q.PEAK DUO jsou vyráběny pomocí Q CELLS pasivační technologie, jenž je  chráněná patentem, a která je klíčovou součástí technologie Q.ANTUM. 
Dalším technologickým vylepšením je zavedení dvanácti busbarů (sběrnic na FV článku). FV moduly s touto technologií budou mít označení G8 nebo G8+ a budou uváděny na trh souběžně s řadou G6 a G6+, které jsou vybaveny 6 busbary.

Mezi další špičkové technologické a bezpečnostní prvky technologie panelů řady Q.ANTUM patří vynikající ochrana proti anti LID (degradace indukovaná světlem), anti LeTID (degradace indukovaná světlem a zvýšenou teplotou) a Anti PID (degradace indukovaná potenciálem napětí) a také ochrana Hot-Spot (tj. proti působení horkých míst na panelu) a také sledovatelná kvalita díky laserové identifikaci Tra.Q pro ochranu před paděláním.

Maengyoon Kim, vedoucí prodeje v EU pro Q CELLS, uvedl: „Díky naší patentované technologii Q.ANTUM může společnost Q CELLS nadále dodávat na trh solární moduly s velmi vysokým výkonem a špičkovou kvalitou. Panel Q.PEAK DUO-G6 představuje díky vyššímu výkonu další krok směrem k dostupnější sluneční energii pro všechny, zatímco panel Q.PEAK DUO-G6 + představuje další krok směrem k dostupnější a spolehlivější sluneční energii pro všechny díky jeho vyššímu  výkonu a 25leté produktové záruce. “

Q-CellsO společnosti  Hanwha Q CELLS

Společnost Hanwha Q CELLS Co., Ltd. a Hanwha Q CELLS & Advanced Materials Corporation (dále jen „Hanwha Q CELLS“) je jedním z největších výrobců vysoce výkonných a vysoce kvalitních solárních článků a panelů. 

Společnost má sídlo v Soulu, Jižní Koreji (globální HQ) a v Thalheimu v Německu (Technology & Innovation HQ) a disponuje různými mezinárodními výrobními závody v USA, Malajsii, Číně a Jižní Koreji. Hanwha Q CELLS nabízí kompletní spektrum fotovoltaických produktů, aplikací a řešení, od článků a modulů, přes sestavy až po systémy pro velké solární elektrárny. 

Prostřednictvím rostoucí celosvětové obchodní sítě zahrnující Evropu, Severní Ameriku, Asii, Jižní Ameriku, Afriku a Střední východ poskytuje společnost Hanwha Q CELLS svým zákazníkům vynikající služby a dlouhodobá partnerství. Hanwha Q CELLS je vlajkovou společností skupiny Hanwha Group, která patří mezi přední světové firmy FORTUNE Global 500 a 10 největších obchodních společností v Jižní Koreji. Další informace naleznete na adrese: http://www.q-cells.com.

Distributorem produktů Hanwha Q CELLS v České republice je společnost Frankensolar Eastern Europe s.r.o.