Na trh přichází nový jednofázový hybridní střídač

Inovativní hybridní střídač GEN24 Plus od společnosti Fronius existuje od března 2021 také ve verzi Primo pro trhy s jednofázovými střídači. Tento kompaktní, elegantní a technologicky vyspělý přístroj přichází na trh ve výkonnostních třídách 3,0–6,0 kW a spojuje maximální výnos, nejvyšší možnou flexibilitu a snadnou manipulaci.

Zdroj: Fronius

 

Přidaná hodnota díky akumulátoru a nouzovému napájení

„Primo GEN24 Plus je naším prvním jednofázovým hybridním střídačem, tedy dalším milníkem na cestě k dosažení vize 24 hodin slunce. Naším cílem bylo vyvinout všestranný a kompaktní střídač typu vše v jednom, který zohledňuje veškeré aspekty udržitelnosti po celou dobu životnosti výrobku,“ upřesňuje Martin Hackl, Global Director obchodní jednotky Solar Energy, Fronius International GmbH, vysoké požadavky na inovace Fronius.

„Primo poskytuje bezpočet otevřených rozhraní pro propojení sektorů energie, akumulátoru, mobility, tepla a chlazení. Vybavili jsme ho perspektivní technologií, aby bylo možné z fotovoltaického systému po celá desetiletí získávat maximum,“ dodává Hackl.

Předností produktové novinky jsou užitečné online nástroje pro jednoduché uvedení do provozu, monitorování systému v reálném čase a nepřetržitou servisní podporu prostřednictvím smartphonu nebo tabletu.

Využití denní solární energie v noci zvyšuje míru soběstačnosti a zajišťuje nezávislost na elektrické síti. Střídač Primo GEN24 Plus je proto kompatibilní s domácími akumulátory a přesvědčí vysokým výkonem nabíjení a vybíjení.

Zajišťuje maximální energetický výnos, protože zdokonalená Multi Flow Technology umožňuje simultánní energetické toky a inteligentní řízení. Nehraje žádnou roli, jestli bude FV systém doplněn akumulátorem od samého začátku, nebo až později. Střídač už je totiž vybaven vším, co je k tomu potřeba.

FV bod: Základní nouzové napájení bez akumulátoru

Novinkou u střídače GEN24 Plus je FV bod – zásuvka napájená v případě výpadku sítě, která poprvé nabízí základní nouzové napájení, a to i bez akumulátoru. Díky tomu je možné provozovat nepostradatelné spotřebiče jako notebook, smartphone nebo mrazničky.

Pokud je k dispozici akumulátor, střídač Primo nabízí spolehlivé plné zálohování a celou domácnost napájí nouzovým proudem. Díky střídači GEN24 Plus je dokonce možné v případě výpadku sítě využívat aktuálně vyráběný proud a eventuální přebytek ukládat do akumulátoru.

Větší kapacita akumulátoru díky paralelnímu provozu

Paralelní provoz modulárně sestaveného akumulátoru BYD Battery-Box Premium HVS/HVM v kombinaci se střídačem Primo GEN24 Plus umožňuje dosáhnout kapacity akumulátoru až 57,96 kWh. Tímto způsobem lze vytvořit řešení pro ukládání energie pro komerční použití, inteligentní nabíjecí řešení pro vozové parky elektromobilů nebo rentabilní a udržitelnou alternativu nouzového dieselového agregátu.

Fronius SuperFlex Design a vylepšená technologie aktivního chlazení nabízejí maximální svobodu při dimenzování FV systémů. Střídač Primo GEN24 Plus lze instalovat zavěšený, položený nebo na montážní konzole, uvnitř nebo venku.

Vzduch se nasává z okolí a proudí přes inovativní chladicí žebra, takže Primo má stále chladnou hlavu a zaručuje plný výnos i při vysokých teplotách. Díky tomu je srdce střídače – citlivá výkonová elektronika – chráněné před takzvanými Hot-Spoty a má delší životnost. 

Rozsah vstupního napětí DC střídače Primo GEN24 Plus začíná už na 65 V a dosahuje až 600 V, takže je možné realizovat větve už od tří modulů. Samostatný akumulátorový vstup a dva sériové MPP trackery otevírají mnoho možností u komplexních střešních ploch s vikýři, přesahy a v kombinaci s fasádními moduly nebo garážovými střechami.

Algoritmus Dynamic Peak Manager, který je tolerantní k zastínění, navíc zajišťuje neustálé generování maximálního výnosu.   

Jednoduchá montáž a nejlepší servisní koncepce na trhu

Díky zasouvacím pružinovým svorkám, rychloupínacím šroubům a osvědčenému jednoduchému systému montáže na stěnu jsou všechny střídače Fronius GEN24 Plus velmi rychle namontované.

Pro snadné uvedení do provozu, monitorování systému v reálném čase a ještě rychlejší servis poskytuje společnost Fronius instalačním firmám, servisním technikům a koncovým zákazníkům tři uživatelsky přívětivé aplikace, Solar.start, Solar.web a Solar.SOS, které jsou prostřednictvím smartphonu nebo tabletu vždy a všude připravené k provozu.

Praktickou výměnou desek a nejlepším servisem na trhu společnost Fronius přesvědčuje již celé roky. Samozřejmě že také u přístrojů GEN24 Plus je možné jednotlivé díly snadno vyměnit nebo dovybavit. Prostřednictvím aplikace Solar.web má servisní technik přístup k dálkové údržbě pro odstranění menších závad a automaticky dostává servisní hlášení ze všech systémů.

Díky tomu se může na servisní zásah už předem připravit, objednat potřebné díly a na místě se blýsknout excelentním servisem. Tento postup je efektivní hlavně z hlediska času a nákladů a vytváří pozitivní dojem u zákazníků.

Další střídače GEN24 už brzy

Výrobková skupina Fronius GEN24 dostane v dubnu další přírůstek. Třífázový Symo GEN24 Plus bude k dostání také v nižších výkonnostních třídách 3,0, 4,0 a 5,0 kW. Výrobková skupina GEN24 tak pokryje celý rozsah výkonu od 3,0 do 10,0 kW.