Na trh přichází nový hybridní střídač Fronius GEN24 Plus

Na trh právě přichází třífázový hybridní střídač Fronius Symo GEN24 Plus, kompaktní, univerzální řešení typu „vše v jednom“ pro zásobování solární energií. GEN24 Plus nabízí jedinečnou rozmanitost řešení, ať už se jedná o fotovoltaiku, akumulátory, nouzový proud, teplo nebo e-mobilitu, a stává se tak milníkem energetické transformace pro domácnosti a malé komerční systémy. Jeho snadné a rychlé uvedení do provozu zajišťuje zbrusu nová aplikace Fronius Solar.start.

Zdroj: Fronius

Zdroj: Fronius

 

Osvědčená technologie

 

Nový hybridní střídač Symo GEN24 Plus od společnosti Fronius, známého poskytovatele kvality, už zazářil v renomovaném testu domácích akumulátorů provedeném vysokou školou HTW Berlín[1] a získal několik ocenění, mimo jiné Intersolar AWARD 2020.

Žádné překvapení, vždyť spojuje osvědčené funkce, např. Multi Flow Technology, Dynamic Peak Manager a bezplatný energetický management na portálu Solar.web a doplňuje je chytrými novinkami, jako jsou integrované základní napájení prostřednictvím PV Pointu a rychlé, tříkrokové uvedení do provozu prostřednictvím smartphonu nebo tabletu.

Nová servisní koncepce umožňuje výměnu téměř všech jednotlivých dílů a pro společnost Fronius znamená další míli vpřed na cestě k vyšší udržitelnosti a ochraně zdrojů. Střídač GEN24 Plus ve výkonnostních třídách 6,0 až 10,0 kW je od nynějška k dostání po celém světě.

Super flexibilní design systému

Fronius SuperFlex Design a vylepšená technologie aktivního chlazení nabízejí maximální svobodu při dimenzování FV systémů.

„Ať už zavěšený, položený, nebo na montážní konzole, uvnitř nebo nechráněný venku, GEN24 Plus funguje všude. Pro výrobu energie lze optimálně využít i střešní konstrukce s různě orientovanými a malými plochami,“ shrnuje Leonhard Peböck, Product Marketing Solar Energy, Fronius International GmbH.

„Rozsah vstupního napětí DC střídače Symo GEN24 Plus začíná u 80 V a dosahuje až 1000 V a realizovat je možné větve už od tří solárních panelů. Nejen, že se díky aktivnímu chlazení dosahuje maximální životnosti výkonové elektroniky ve střídači, ale MPP Trackery se také mohou zatížit podstatně větším proudem a je možné paralelně zapojit více větví,“ dodává Peböck.

Mnoho otevřených rozhraní

Střídač GEN24 Plus je promyšlenou a perspektivní bránou do světa samozásobení solární energií. Je vybaven nejdůležitějšími rozhraními pro akumulátor, přípravu teplé vody, wallbox pro elektromobil, resp. pro připojení systémů jiných výrobců.

Zajištění do budoucna představují také čtyři digitální vstupy/výstupy (beznapěťové reléové kontakty), které umožňují paralelní energetický management více spotřebičů, například tepelného a bazénového čerpadla. Kompaktní plášť navíc nabízí ještě dostatek místa v chráněném vnitřním prostoru, pokud by bylo potřeba další relé nebo ochrana proti přepětí. 

Velmi snadná montáž a uvedení do provozu

Díky promyšlenému montážnímu systému na stěnu, pružinovým svorkám push-in a 180° rychlouzavíracím šroubům stačí k rychlé a nenákladné instalaci střídače jen několik málo ručních úkonů.

S novou aplikací pro uvedení do provozu Fronius Solar.start se pak střídač prostřednictvím smartphonu, tabletu nebo notebooku v pouhých třech krocích nakonfiguruje a zaregistruje. K dispozici jsou ještě další užitečné platformy, např. Fronius Solar.web nebo Solar.SOS, které poskytují přehled o stavu systému, energetický management a servis. 

Více se o úžasných funkcích hybridního střídače GEN24 Plus a dalších novinkách dozvíte na digitálním veletrhu Fronius od 16. září 2020. Přihlaste se na některou z komentovaných prohlídek či na zajímavý webinář nebo se seznamte s tipy od expertů na hlavních přednáškách. https://www.fronius.com/cs-cz/czech-republic/solar-energy/informacni-centrum/akce/veletrh-cz-virtualni-veletrh-2020