Na trh přichází nové řešení pro nabíjení elektromobilů pomocí solární energie

Zdroj: Fronius

 

Inteligentní nabíjecí řešení

„Fronius Wattpilot je inteligentní nabíjecí řešení, které každému řidiči elektromobilu zajišťuje maximální nezávislost a umožňuje mu nabíjet vždy s nejnižšími možnými náklady,“ vysvětluje Martin Hackl, Global Director obchodní jednotky Solar Energy, Fronius International GmbH. „Chtěli jsme vyvinout řešení pro elektromobilitu, které bude přívětivé k instalátorům i zákazníkům. To se nám podařilo. Fronius Wattpilot se snadno nainstaluje, snadno uvede do provozu a snadno obsluhuje,“ doplňuje M. Hackl.

Doporučuje se, aby řidiči elektromobilů, kteří ještě nevlastní fotovoltaický systém, už dnes dbali na správné řešení nabíjení, protože ne každý přístroj lze inteligentně provozovat v kombinaci s fotovoltaickým systémem.

„Fronius Wattpilot už dnes zajistí, aby vaši zákazníci mohli v budoucnu dobíjet svůj elektromobil vlastním fotovoltaickým proudem,“ říká Martin Hackl.

Uživatelsky přívětivé ovládání prostřednictvím aplikace

Pomocí aplikace Solar.wattpilot je možné toto řešení nabíjení snadno uvést do provozu i obsluhovat. Uživatel navíc získává vizuální přehled stavu nabíjení.

Aplikace funguje v systému IOS a Android a je jediným uživatelským rozhraním, které je potřeba pro snadné a přehledné ovládání všech funkcí.

Zaručeně nejvýhodnější nabíjení

Velmi výhodné je nabíjení elektromobilu s využitím variabilního tarifu za elektřinu. Tento tarif se řídí aktuálními cenami na burze a s minimální přirážkou se převádí přímo na zákazníka.

Prostřednictvím aplikace Solar.wattpilot může zákazník snadno určit, do jaké maximální částky chce elektromobil nabít. Vedle variabilního tarifu existují ještě dvě další možnosti, díky kterým lze tankovat co nejvýhodněji: režim nabíjení Next Trip a možnost nabíjet pouze FV přebytky.

Nabíjení elektromobilu s maximálním využitím solární energie

Řešení nabíjení musí umět sledovat slunce: Když je k dispozici hodně solární energie, tankuje se hodně, když je energie málo, tankuje se méně. Fronius Wattpilot dokáže optimálně zhodnotit FV přebytky a provádí regulaci v 1ampérových krocích až do maximálního nabíjecího výkonu.

„Takže maximum solární energie skončí v elektromobilu,“ s potěšením konstatuje Martin Hackl.

Fronius Wattpilot jako jeden z mála výrobků na trhu dokáže přepínat mezi jednofázovým a třífázovým nabíjením. To znamená, že se využije celý FV přebytek: 1,38 kW až 22 kW. Nabíjení probíhá v ampérových krocích a přepínání mezi jednofázovým a třífázovým nabíjením je plně automatické. Na rozdíl od běžných řešení se tak lze vyhnout krátkodobému drahému špičkovému zatížení.

Inteligentní režimy nabíjení pro každou situaci

Wattpilot je navíc vybaven dvěma různými režimy nabíjení, Eco a Next Trip. Podle aktuální situace se elektromobil nabije velmi levně, nebo cíleně požadovaným množstvím energie na další plánovanou cestu.

Režim Eco je ideální pro vlastníky fotovoltaických systémů, protože kombinuje nabíjení FV přebytky s variabilním tarifem za elektřinu. Režim Next Trip se používá pro nabití vozu na konkrétní trasu. Tím se zajistí, že se natankuje minimálně tolik energie, kolik je pro další cestu potřeba, a to nejvýhodnějším dostupným proudem.

Mnoho výhod díky kombinaci elektromobility a fotovoltaiky

„Fronius Wattpilot je určen všem řidičům elektromobilů, ať už s vlastním fotovoltaickým systémem, nebo bez něho,“ vysvětluje Leonhard Peböck, Product Marketing Solar Energy, Fronius International GmbH. „Hlavní výhody vyplývají z kombinace elektromobility a fotovoltaiky.“

Hospodárnost FV systému i elektromobilů se neustále zvyšuje, protože k nabíjení se používá vlastní vyrobený solární proud a odběr proudu ze sítě se tedy snižuje. „Sami si vyrábíte proud pro vlastní mobilitu, a to udržitelně a s minimálními náklady,“ informuje L. Peböck.

 Wattpilot doplňuje portfolio řešení společnosti Fronius. Kromě sektorů fotovoltaiky a tepla tak nyní výrobkem v osvědčené kvalitě Fronius disponuje také sektor mobility. Fronius Wattpilot je k dispozici ve dvou variantách, pevně namontovaný Wattpilot Home pro domácnosti a mobilní Wattpilot Go na cesty.