Na trh přicházejí celočerné fotovoltaické konstrukce made-in Czech Republic

Česká společnost Mars Svratka a.s., která se zabývá zpracováním ocelových plechů, vstoupila uvedla na trh novinku. Jedná se o celočerné konstrukce a doplňků pro fotovoltaické elektrárny.

Zdroj: Mars Svratka

Důraz nejen na design

Podle sdělení společnosti celočerná konstrukce zajistí další posun v oblasti fotovoltaiky a pomůže oslovit nové zákazníky, které odrazovala nevzhledná stříbrná konstrukce umístěná pod černými solárními panely.

Hlavní výhodou těchto konstrukcí je, že povrchová úprava je aplikována na všechny komponenty nezbytné pro instalaci fotovoltaické elektrárny, včetně profilů, kotvících prvků, příslušenství a spojovacího materiálu. Tím je dosaženo kompaktního a estetického vzhledu celé konstrukce.

Navíc tato inovace na trhu nepřidává zásadní náklady k celkové investici do zvýšení energetické nezávislosti. Součástí je samozřejmě poskytnutí záruky na povrchovou úpravu konstrukce. 

„Na začátku července jsme v Ostřešanech nainstalovali naši první full black konstrukci pod fotovoltaické panely. Vývoj, testování a zkoušení ideálního nastavení povrchové úpravy nám trval téměř dva měsíce. A nyní můžeme říci, že povrchová úprava, kterou používáme je kvalitní, pohledná a velmi odolná. Standardní profily, které se používají na střechách zákazníků, jsou mezi černými panely jako pěst na oko. Navíc po pár měsících vlivem povětrnostních podmínek a vnějších vlivů zešednou, vytvoří se na nich mapy a jsou velmi ošklivé,“ uvádí k novince na fotovoltaickém trhu Tomáš Kubát, manažer projektu Mars Svratka a.s.

Vysoká odolnost

Samozřejmostí svratecké společnosti je poskytnutí záruky na povrchovou úpravu konstrukce. „Naše full black konstrukce bude několik let stejná, hezká a po celou dobu bude daleko lépe ladit a splývat s umístěnými panely. Povrchovou úpravu provádíme nejen na profilech, ale na všech komponentech potřebných k instalaci konstrukce pro fotovoltaickou elektrárnu jako jsou kotvící prvky, příslušenství a spojovací materiál,“ uvedla společnost.

„Jedině tak docílíme kompaktnosti a celkového požadovaného dojmu. Výhodou je, že povrchové úpravy si děláme sami a zákazník tak rozdíl v ceně téměř nepocítí. Rozdíl oproti klasické, nevzhledné konstrukci se pohybuje v řádu nižších jednotek tisíc korun,“ dodala společnost.

Další výhodou celočerné konstrukce je její odolnost vůči povětrnostním vlivům. Její povrchová úprava byla vyvinuta tak, aby odolávala extrémním teplotám, větru, dešti a sněhu. To znamená, že solární elektrárny postavené s použitím této konstrukce mohou mít delší životnost a vyšší spolehlivost.