Na Slovensku se díky TESLE chystá bateriová ofenzíva

Nová strategická spolupráce v oblasti vývoje, instalace a servisu bateriových systémů akumulace energie (BESS) byla nedávno uzavřena mezi společnostmi Jiangsu Weiheng Intelligent Technology Co., Ltd., TESLA Liptovský Hrádok a. s. a TESLA Energy Group a. s.. Podpis dohody o spolupráci partnerů se uskutečnil za přítomnosti velvyslance Čínské lidové republiky na Slovensku, jeho excelence SUN Lijie.

Zdroj: Tesla Energy Group

Strategická spolupráce

Vzájemnou dohodu o strategické spolupráci v oblasti společného vývoje, montáže a servisu BESS pro celou Evropu podepsal ing. Roland Tóth, člen představenstva společnosti TESLA Energy Group a. s. a majoritní akcionář společnosti TESLA Liptovský Hrádok, a. s., Dr. Jerome Sun, předseda představenstva společnosti Jiangsu Weiheng Intelligent Technology Co., Ltd. a Ing. Jiome Sun, předseda představenstva společnosti TESLA Liptovský Hrádok, a. s. Marek Kyseľ, generální ředitel společnosti TESLA Liptovský Hrádok, a. s.. Jedná o první strategickou dohodu mezi slovenskou a čínskou společností po uvolnění opatření vyvolaných pandemií COVID-19.

Součástí strategického jednání bylo i následné jednání s předsedou představenstva společnosti Jiangsu Weiheng Intelligent Technology Co. s. r. o. o možnosti vybudování společného závodu na montáž a servis BESS, jakož i dalších výrobků z portfolia této společnosti v továrně Tesla v Liptovském Hrádku.

Důležitý milník

Podpis smlouvy o strategickém partnerství je důležitým milníkem pro všechny tři smluvní strany. Tato dlouhodobá perspektivní spolupráce přispěje k tomu, aby se slovenský Liptov stal centrem, které bude vytvářet podmínky pro zavádění zelených technologií v celé střední Evropě.

Jiangsu Weiheng Intelligent Technology Co, Ltd. je mladá progresivní čínská společnost, která se zaměřuje především na výrobu a vývoj průmyslových BESS. Pro výrobu domácích bateriových úložišť používá značku ECACTUS, jejímž výhradním distributorem pro země V4 je společnost TESLA Energy Group a.s. O tom, že patří mezi špičkové čínské společnosti v oblasti vývoje BESS, svědčí i skutečnost, že v roce 2022 se jejím akcionářem stala společnost CATL, největší světový výrobce baterií.

Společnosti TESLA ENERGY GROUP a TESLA Liptovský Hrádok  se zabývají vývojem, instalacemi a prodejem bateriových úložišť ve skříňovém nebo kontejnerovém provedení. Jejím posláním je přinášet firmám udržitelnou energii prostřednictvím nových energetických konceptů.