Na boom fotovoltaiky v Česku reaguje Raylyst Solar rozšířením sortimentu a lepším zákaznickým servisem

„V posledních měsících jsme v souvislosti s aktuálním děním zaznamenali enormní nárůst poptávky po FVE. Jsme nadšení z pozitivní situace a vývoje fotovoltaiky na tuzemském trhu. Naším cílem v ČR je dále zastávat pozici stabilního dodavatele s kvalitní zákaznickou podporou a širokou, skladově dostupnou nabídkou technologicky vhodných produktů,“ říká v rozhovoru pro portál SolárníNovinky.cz  Jan Kameníček, jednatel společnosti Raylyst Solar s.r.o., která patří k předním distributorům  FV komponentů na českém trhu.

Zdroj: Raylyst Solar

SN:Ve dnech 11. až 13. května 2022 v německém Mnichově proběhl největší solární veletrh Intersolar jakou součást skupiny veletrhů The Smarter E Europe. Jak máte z veletrhu dojmy a co Vás nejvíce potěšilo?

Vystavovat na veletrhu Intersolar 2022 bylo výborné rozhodnutí. Celou akci provázela velmi optimistická nálada a zúčastnilo se velké množství relevantních návštěvníků. Příjemnou změnou oproti předchozím ročníkům byl enormní nárůst vystavujících společností, zabývajících se vývojem a výrobou ukládání energie.

Potěšilo nás i vysoké zastoupení společností z oblasti e-mobility. Byly jsme opravdu nadšení, kolik profesionálů a firem z přidružených oborů stavebnictví, elektroinstalací atd. se začíná velmi seriózně zajímat o vstup do fotovoltaiky. 

Naši obchodní zástupci měli možnost se osobně setkat s řadou zákazníků z Německa, Itálie, Rakouska, ale i třeba Maďarska, Slovinska a Rumunska. V obchodu nic nenahradí pevné osobní vazby a veletrh takových rozměrů je skvělou příležitostí. 

Expo The Smarter E Europe, byla velmi povedená a precizně zorganizovaná akce, proto bychom ji určitě doporučili navštívit všem, kdo se zajímají o obnovitelné zdroje energie. Společnost Raylyst Solar s.r.o. zde bude nepochybně vystavovat i v následujících letech.

SN: Při osobní návštěvě Vašeho firemního stánku nás překvapilo nové produktové portfolio a také nový firemní brand „Raylyst“. Co stojí za těmito změnami ve Vaší společnosti?

Dlouhodobě se snažíme flexibilně reagovat na požadavky trhů v zemích naší působnosti. Z tohoto důvodu neustále modernizujeme naše portfolio nabízených produktů ve spolupráci s hlavními světovými výrobci. Standardně držíme skladem širokou nabídkou panelů, střídačů napětí a bateriových systémů vhodných pro menší rezidenční projekty, až po rozsáhlé “utility scale” projekty.

Vzhledem k aktuálnímu nárůstu poptávky zejména na bateriové úložiště, jednáme s našimi dodavateli a dalšími renomovanými značkami o rozšíření produktové nabídky a skladových kapacit. S myšlenkou kompletního rebrandingu jsme si pohrávali už začátkem roku 2021. Vzhledem k tomu, že se jedná o významnou změnu a nechtěli jsme udělat krok špatným směrem, dali jsme si velmi záležet na výběru správné identity.

Důvodem našeho konání je především jednoduší čitelnost a absolutní jedinečnost nového jména, což jsou zcela klíčové parametry pro dlouhodobou expanzivní strategii naší společnosti. S výsledkem našeho snažení jsme velmi spokojení a jsme rádi, že prozatím získáváme především pozitivní ohlasy.

SN: Český fotovoltaický trh letos láme rekordy. Navíc, v krátké době dojde k pozitivním změnám v oblasti odbourání byrokratických překážek při developmentu nových FVE v ČR. Jaké máte letos cíle na českém trhu a jaké novinky v oblasti produktů chystáte?

V posledních měsících jsme v souvislosti s aktuálním děním zaznamenali enormní nárůst poptávky po FVE. Jsme nadšení z pozitivní situace a vývoje fotovoltaiky na tuzemském trhu. Naším cílem v ČR je dále zastávat pozici stabilního dodavatele s kvalitní zákaznickou podporou a širokou, skladově dostupnou nabídkou technologicky vhodných produktů.

V rámci zvyšování našeho podílu na trhu plánujeme otevření nových skladových prostor a rozvoj v oblasti logistiky. Produktové portfolio konstantě aktualizujeme a přidáváme produkty světových značek. Mimo standardní FVE komponenty rozšiřujeme nabídku o nabíjecí stanice elektromobilů pro rezidenční i komerční užití z důvodu vývoje v oblasti e-mobility.

Portál www.solarninovinky.cz děkuje za rozhovor Janu Kameníčkovi, jednateli společnosti Raylyst Solar s.r.o., která patří k předním distributorům  FV komponentů na českém trhu.