Místo v Česku postaví Agora Solar novou továrnu na výrobu solárních panelů na Slovensku

Společnost Agora Solar a.s. zahájí brzy výstavbu nové továrny na výrobu solárních panelů na Slovensku. Investor původně zvažoval jako lokalitu také Brno. Rozhodnutí však padlo na město Vranov nad Topľou na východním Slovensku.

Zdroj: Energetica 

500 MW výrobní linka

Podle společnosti Agora Solar se jedná o první výrobní závod v této východoevropské zemi. Další továrna na výrobu panelů má společnost v Německu.

Předností nové výrobní lokality ve městě Vranov nad Topľou v Prešovském kraji na Slovensku jsou vhodné budovy a logistické zázemí, které jsou již pro investora k dispozici v místním průmyslovém areálu.

Podle sdělení společnosti má být první fáze výrobní linky dokončena a spuštěna ve druhém čtvrtletí letošního roku. Výrobní kapacita bude postupně navyšována v etapách po 50 MW až na cílových 500 MW do konce roku 2024.

Nová pracovní místa

Do nové továrny hodlá investor zainvestovat částku ve výši nejméně 3,5 milionů eur. Většina investic zamíří do pořízení výrobních technologií. Bude zde instalována plně automatizovaná výrobní linka na výrobu poloprůhledných modulů z dvojitého skla (typu glass-glass).

Díky nové továrně na Slovensku vznikne 50 nových pracovních míst v průběhu roku 2022. Vyrobenou produkcí hodlá Agora Solar exportovat zejména do západní Evropy a České republiky.

Společnost počítá, že výrobu panelů spustí do konce roku 2022. „Během srpna až října budeme instalovat nové výrobní technologie. Doufáme, že na počátku listopadu letošního roku spustíme výrobu solárních panelů,“ říká Marek Šeba, předseda představenstva společnosti Agora Solar.

Další informace o nové výrobní investici získáte v níže uvedeném videu.