Manifesto Market bude v Praze pohánět zelená energie

Gastronomický a kulturní market Manifesto, který loni rozvířil nevyužitý prostorv centru Prahy, staví svůj byznys mimo jiné na udržitelnosti a nyní to potvrzuje přechodem na obnovitelnou energii. Už samotný koncept Manifesto Marketu, za nímž stojí americký podnikatel Martin Barry, je vlastně o udržitelnosti. 

Manifesto Market

Napájeno ze 100 procent na elektřinu z obnovitelných zdrojů 

To je i příklad prvního Manifesta na Florenci, kde se v budoucnu bude stavět, a také druhé „pobočky“, která se otevře 19. července na Smíchově. Tam si Martin Barry pro změnu vybral prázdné provizorní parkoviště vedle Národního domu, který také čeká rekonstrukce. Vedle toho, že Manifesto pracuje s modulární architekturou či kontejnery, které lze snadno přesunout, nyní začne celý svůj provoz pohánět zelenou energií.

„Předcházení klimatickým změnám a udržitelnost za nás nevyřeší nikdo jiný než my sami. Pro Manifesto patří mezi nejdůležitější hodnoty a taková opatření můžeme dělat všichni, v domácnostech i firmách. Je to pro nás bytostně důležité a věříme, že náš příklad bude mít vliv na větší citlivost k otázkám klimatických změn. Podobně, jako napomáháme rozšíření bezhotovostních plateb díky našemu cashless systému,“ vysvětluje zakladatel Martin Barry, který ostatně pořádá i konferenci reSITE o udržitelných městech.

Manifesto Market, do něhož letos vstoupila investiční skupina Rockaway, nově funguje ze 100 procent na elektřinu z obnovitelných zdrojů od české firmy Nano Energies. Platí to pro kompletní provoz na Florenci, kancelář týmu na Národní třídě a bude to platit i pro smíchovské Manifesto.