LONGi: Rekordy v účinnosti panelů a nejvyšší AAA rating financovatelnosti

Přední světový výrobce fotovoltaických panelů LONGi dosáhl v roce 2023 několik zásadních úspěchů. Firma vytvořila několik rekordů v účinnosti fotovoltaických panelů a také obdržela nejvyšší  AAA rating financovatelnosti za 4. kvartál roku 2023 v rámci prestižního ocenění „PV ModuleTech Bankability Ratings“.

Zdroj: LONGi

Nové rekordy v účinnosti

Společnost LONGi je v současné době držitelem dvou světových rekordů v účinnosti fotovoltaických článků. V roce 2023 společnost dosáhla 33,9 %  účinnosti tandemových solárních článků z krystalického křemíku a perovskitu a také 27,09 %  účinnosti solárních článků z krystalického křemíku s více přechody a se zpětným kontaktem (HPBC).

LONGi je lídrem v oblasti účinnosti fotovoltaických technologií nové generace. Nejlepším důkazem je její nový panel řady Hi-MO X6, který  je založen na vysoce účinné technologii článků typu HPBC (Hybrid Passivated Back Contact).

Konstrukce panelů řady Hi-MO X6 je vytvořena bez „Busbaru“ nebo-li přední přípojnice,  čímž se maximalizuje využití dopadajícího světla na článek, snižují optické ztráty a zvyšuje účinnost konverze. Díky tomu účinnost článku HPBC přesahuje 25,8 %.

Na základě technologie článků HPBC vykazuje řady panelů LONGi Hi-MO X6 o 6 až 10 % vyšší výkon při výrobě elektrické energie ve srovnání s tradičními panely.

Nejvyšší rating financovatelnosti

Společnost LONGi na počátku ledna oznámila, že si udržela nejvyšší rating financovatelnosti AAA v hodnocení PV ModuleTech Bankability Ratings společnosti PV Tech za 4. čtvrtletí 2023. Toto jasně podtrhuje trvale vynikající výkonnost i finanční stabilitu společnosti.

Rating kategorie AAA je uznáním a potvrzením celkové síly společnosti LONGi v rámci odvětví solární energetiky. Tohoto hodnocení PV-Tech’s PV ModuleTech Bankability společnost LONGi dosáhla již po šestnácté v řadě, což podtrhuje její vynikající výsledky ve výrobě vysoce kvalitních fotovoltaických produktů a služeb v kombinaci s finanční silou a stabilitou.

Výrobci jsou v každém vydání zprávy PV-Tech’s PV ModuleTech Bankability podrobně analyzováni a srovnáváni na základě relativně silných stránek každého z nich z hlediska výrobního (hodnotový řetězec, výroba, profil globálních dodávek panelů, kapitálové výdaje a výdaje na výzkum a vývoj) a finančního (cash-flow, zadlužení, ocenění, ziskovost a obrat).

O společnosti LONGi

Společnost LONGi byla založena v roce 2000 a v současnosti patří k světovým v oblasti solárních technologií. Společnost se zaměřuje na tvorbu hodnot orientovaných na zákazníka a na transformaci energetiky ve světě.

V rámci svého poslání „vytvářet to nejlepší pomocí solární energie pro budování zeleného světa“ se společnost LONGi zaměřuje na technologické inovace. Společnost působí v pěti částech hodnotového řetězce, které zahrnují monokřemíkové destičky, články a panely, komerční a průmyslová distribuovaná solární řešení, řešení pro zelenou energii a vodíková zařízení.

Další informace o společnosti najdete na jejím webu: www.longi.com.