LONGi představil první „samočistící“ fotovoltaický panel

Přední světový výrobce fotovoltaických panelů LONGi nedávno představil na veletrhu v Sydney nový fotovoltaický panel řady HI-MO X6 Guardian. Jeho největší předností je upravený rám, který má schopnost „samočištění“.

Zdroj: LONGi Solar

V čem je produkt unikátní?

Nový panel řady HI-MO X6 Guardian je na spodní hraně obou kratších stran upraven tak, aby lícoval s povrchem, jenž tvoří krycí sklo. Tato úprava panelů umožňuje přirozený odtok vody z povrchů panelů bez omezení.

Tímto způsobem se zabraňuje usazování prachu a nečistot na povrchu skla panelu. V zimě toto řešení umožní rychlejší sjíždění vrstvy sněhu z povrchu panelů, což je žádoucí pro maximalizace vyrobené elektřiny.

Pokud se jedná o dvě delší strany panelu, pak překrývají povrch skla, stejně jako je tomu u tradičních řešení. Díky tomu je možné panel upevnit  ke konstrukci připevnit pomocí tradičních (středových/koncových) svorek.

Další přednosti

Panel využívá technologii zpětného kontaktu (BC). Technologie BC se pozitivně projevuje  ve vyšší účinnosti panelů, protože snižuje ztráty stíněním.

Společnost LONGi věří, že technologie panelů se zpětným kontaktem (BC) se stane dominantní fotovoltaickou technologií. Proto se společnost LONGi rozhodla v současnosti zařadit do svého portfolia výrobků podstatnou část technologie solárních článků BC.

Maximální výkon panelu řady HI-MO X6 Guardian je 590 W. Jeho rozměry jsou  2 281 mm x 1 134 mm a váží 27,2 kg. Záruka na produkt je 15 let  a lineární záruka na výkon je 25 let.

Společnost LONGI plánuje panel uvést na trh ve třetím nebo čtvrtém čtvrtletí letošního roku pro segment komerčních a průmyslových aplikací. Následovat by měla i verze panelu s koncepci samočisticího rámu o rozměrech přibližně 1 722 mm x 1 134 mm pro rezidenční sektor.

O společnosti LONGi

Společnost LONGi byla založena v roce 2000 a je odhodlána stát se přední světovou společností v oblasti solárních technologií. Společnost se zaměřuje na tvorbu hodnot orientovaných na zákazníka a na transformaci energetiky ve světě.

V rámci svého poslání „vytvářet to nejlepší pomocí solární energie pro budování zeleného světa“ se společnost LONGi zaměřuje na technologické inovace. Společnost působí v pěti částech hodnotového řetězce, které zahrnují monokřemíkové destičky, články a panely, komerční a průmyslová distribuovaná solární řešení, řešení pro zelenou energii a vodíková zařízení.

Další informace o společnosti najdete  na produktovém videu na webu společnosti: www.longi.com