Přední výrobce dodal na trh přes 200 GW fotovoltaických panelů

Přední světový výrobce fotovoltaických panelů JinkoSolar oznámil, že v polovině října letošního roku dodal na světový fotovoltaický trh více než 200 GW panelů. V praxi to znamená, že v současné době je každý osmý instalovaný panel na světě vyroben touto společností.

Zdroj: JinkoSolar

Nový milník

Mimořádný úspěch v podobě 200 GW solárních panelů dodaných na trhu potvrzuje trvalé úsilí společnosti JinkoSolar na poli rozšíření solární energie. Společnosti trvalo více než 11 let, aby na trh dodala 100 GW solárních panelů. Dalších 100 GW dodala za 20 posledních měsíců.

Exponenciální růst objemu dodávek panelů je výsledkem silného zaměření společnosti na výzkum a vývoj. Milníku bylo dosaženo přibližně 13 let poté, co společnost JinkoSolar v roce 2010 poprvé zahájila dodávky svých panelů pod svoji značkou.

Vlajková řada společnosti JinkoSolar nyní zahrnuje panely Tiger Neo typu N a Tiger Pro typu P. Letos již ve výrobě převládá z více než 70% dodávky řady panelů Tiger Neo typu N, které jsou účinnější a výkonnější. Silně aktualizovaná verze Tiger Neo nyní přináší vysokou účinnost článků, vyšší výkon a další přednosti.

Zatímco produkt Tiger Neo zůstává nejprodávanějším panelem typu N na trhu, společnost JinkoSolar dosahuje významných úspěchů také v sektoru bateriových úložišť, kde celosvětově dodává bateriová řešení, která jsou chlazena kapalinou, pod značkami SunTera a SunGiga pro průmyslové aplikace.

Pokrok díky novým technologiím

Nedávno společnost JinkoSolar dosáhla významného technického průlomu u svého monokrystalického křemíkového solárního článku TOPCon typu-N o velikosti 182 mm. Letos v říjnu společnost opět překonala svůj rekord v maximální účinností konverze solárního záření na elektřinu. Původní rekord z dubna letošního roku činil 26,70% s tím, že nový rekord na konci října dosáhl 26,89%.

Za úspěchem společnosti JinkoSolar stojí mnohaleté investice do výzkumu a vývoje, které se odrážejí ve vysoké kvalitě těchto výrobků. Letos v srpnu společnost  již čtvrtý rok v řadě za sebou získala prestižní ocenění za kvalitu panelů „Overall Highest Achiever 2023“, které uděluje nezávislý testovací institut Renewable Energy Testing Center („RETC“).

JinkoSolar patří v poslední letech k největším světovým výrobcům panelů. Její dodávky přes 200 GW na trh na konce října 2023 znamenají, že má celkový tržní podíl ve výši 12-13% při odhadované instalované kapacitě 1,5 TW na světě na konci letošního roku.

Distributorem panelů společnosti JinkoSolar v České a Slovenské republice je společnost Solarity.