Kvůli rostoucí poptávce po bateriích v Česku vzniklo nové distribuční centrum

V Plazech nedaleko Mladé Boleslavi otevřela společnost Clarios nové distribuční centrum. Nový areál s plochou 22 100 čtverečních metrů skladových a 1300 čtverečních metrů kancelářských prostor jako nové centrum pro stále rostoucí trh ve východní Evropě. Informueí o to portál mistoprodeje.cz.

Goodmann ČR


Reakce na rostoucí trh

Společnost Clarios na navazuje na činnost výrobce autobaterií, dříve známý jako Johnson Controls Power Solutions, využije areál s plochou 22 100 čtverečních metrů skladových a 1300 čtverečních metrů kancelářských prostor jako nové centrum pro stále rostoucí trh ve východní Evropě.

V současné době je vybavena bateriemi vyrobenými firmou Clarios jedna třetina všech automobilů na světě. S tímto vstupuje společnost Clarios (dříve Johnson Controls Power Solutions) do nové fáze růstu a přesouvá se do Goodman Mladá Boleslav Logistics Centre.

Vzhledem k tomu, že je Mladá Boleslav automobilovým centrem České republiky a jedním z předních center automobilového průmyslu v Evropě vůbec, Goodman Mladá Boleslav Logistics Centre bylo pro společnost Clarios jasnou volbou, když se rozhodla rozšířit své aktivity na trhu střední a východní Evropy.

Sklad pojme více než 30 tisíc palet, pracuje v něm přes 120 zaměstnanců a dokáže pokrýt zásoby až 1,5 milionů baterií. Konstrukce skladu byla navržena v souladu s nejvyššími standardy v oblasti životního prostředí, bezpečnosti práce a požární ochrany, jako jsou Tapa C, FM Global HPR. Sklad má certifikát udržitelnosti LEED v4.

Důraz na bezpečnost

S ohledem na povahu uskladněného zboží a látek společnost Clarios požádala renomovanou pojišťovnu FM Global, aby se podílela na návrhu a zajistila úroveň ochrany HPR (vysoce chráněné riziko) včetně protipožárních stěn, které mají tříhodinový odpor proti ohni. Budova je také v souladu se standardy TAPA (Transported Asset Protection Association), což zajišťuje nejvyšší úroveň bezpečnosti skladování.

Certifikace LEED v4 zaručuje, že projekt splňuje nejvyšší požadavky na udržitelnost a ochranu životního prostředí. Společnost Goodman během projektové fáze a samotné výstavby využila inteligentní simulaci toku energie, která umožnila předpokládané snížení provozních nákladů na energii o 36,5 % ve srovnání se standardní budovou. Kromě toho se předpokládá, že spotřeba pitné vody bude nižší o 50 % a dešťová voda může pokrýt v období standardních srážek 100% splachování toalet.

Další investice do rozvoje

Kromě řízení zásob se v distribučním centru Plazy provádí etiketování, nabíjení baterií a příprava kusových zakázek. Distribuční centrum má uzavřeny dlouhodobé smlouvy s několika dodavateli. V průběhu příštích pěti let se na jeho rozvoj plánují investice ve výši 35 milionů eur.

Clarios vznikl letos v květnu přejmenováním divize baterií Johnson Controls po jejím prodeji obchodní firmě Brookfield Business Partners. Clarios má výrobní závody v řadě zemí, jedním z nich je i továrna v České Lípě.

Jan Palek, Country Manager Goodman pro Českou republiku a Slovensko, říká: „Clarios byl vždy průkopníkem ve světě automobilových baterií a totéž platí pro naši společnost z pohledu výstavby a navrhování Goodman Mladá Boleslav Logistics Centre. Výsledkem naší úzké spolupráce s Clarios jsou prostory, které byly jako první v České republice registrovány v certifikaci LEED v4, ale které jsou především ideálním místem pro podnikání Clariosu.“