Kvůli koronaviru se největší odborný veletrh o akumulaci energie odkládá až na rok 2022

Další ročník největšího mezinárodního odborného veletrhu v oblasti akumulace energie ENERGY STORAGE EUROPE v Düsseldorfu se odkládá až na rok 2022. Kvůli druhé vlně pandemie koronaviru v Evropě se veletrh musel přesunout z původního termínu v březnu 2021 na jaro 2022.

Zdroj: Messe Düsseldorf  AG

Zdroj: Messe Düsseldorf AG

Další oběť pandemie

Včera společnost Messe Düsseldorf AG oznámila vystavovatelům a partnerům, že odkládá letošní sedmý ročník největšího odborného veletrhu v oblasti akumulace energie Energy Storage Europe (ESE), který se měl původně konat v Düsseldorfu v polovině března roku 2021.

Organizátor ESE tak reaguje na oznámení německé vlády z konce listopadu, které zakazuje organizování veletrhů v Německu.

Toto rozhodnutí jsme přijali z důvodu dalšího nepředvídatelného vývoje pandemie, omezení cestování a legislativního rámce pro organizování veletrhů. Naším cílem je zajistit bezpečné plánování a zabránit finančním ztrátám našich vystavovatelů,“ řekl Wolfram Diener, generální ředitel společnosti Messe Düsseldorf AG.

Nový termín bude oznámen

Další ročník veletrhu ESE se bude konat v souladu s obvyklou frekvencí na jaře roku 2022. Organizátor veletrhu Messe Düsseldorf upřesní termín konání veletrhu ESE  po konzultacích s partnery po počátku roku 2021.

„V posledních několika měsících jsme tvrdě pracovali na vytvoření optimálního prostřední pro organizování živého veletrhu pro naše zákazníky s ohledem na všechna bezpečnostní a hygienická opatření. Současná pandemická situace nás však donutila situaci přehodnotit. Do doby konání dalšího veletrhu ESE v roce 2022 se mohou vystav vystavovatelé a návštěvníci seznámit s trendy, průmyslovými novinkami a inovacemi prostřednictvím našeho online portálu, “dodává Wolfram Diener.