Krannich Solar očekává v roce 2023 silný růst solárního byznysu

Přední velkoobchodní distributor fotovoltaických komponentů Krannich Solar v roce 2022 zaznamenal další výrazný růst. V reakci na boom fotovoltaiky firma navyšuje počet zaměstnanců a rozšiřuje skladové prostory.

Růst na všech trzích

„Ve všech našich pobočkách jsme navýšili obrat. Na všech trzích, kde působíme včetně České republiky, jsme zaznamenali silný růst trhu. Klíčové trhy v Evropě a zejména v Německu pokračují v dalším i letos,“ říká Kurt Krannich, zakladatel a CEO společnosti.

„Trh s fotovoltaikou bude celosvětově i nadále růst, protože ochrana klimatu se neobejde bez obnovitelných zdrojů energie,“ dodává Kurt Krannich. Zakladatel společnosti je přesvědčen, že trh s fotovoltaikou bude celosvětově i nadále růst, protože ochrana klimatu se neobejde bez obnovitelných zdrojů energie.

Další nové pobočky

Společnost Krannich Solar pokračuje ve své globální expanzi. V roce 2022 otevřela novou dceřinou společnost ve Vietnamu a další dvě nové pobočky na Floridě a v Texasu na trhu v USA.

Skladové prostory společnosti byly celosvětově rozšířeny o téměř 20 000 metrů čtverečních a počet zaměstnanců vzrostl na více než 1 000. Jen v roce 2022 firma přijala více než 200 nových zaměstnanců, což je nový rekord ve více než 25-leté historii Krannich Solar

Pozitivní vyhlídky

Vedle fotovoltaických systémů společnost Krannich Solar prodává stále více bateriové akumulační systémy, po nichž roste stále více poptávka v řadě zemí v komerčním i rezidenčním segmentu.

„Zejména komerční akumulační systémy se mohou zaplatit během několika let, pokud jsou dobře naplánovány a přizpůsobeny potřebám zákazníků,“ říká Jens Ullrich, Chief Revenue Officer společnosti Krannich Solar.

V roce 2023 Krannich Solar očekává další silný růst trhu, včetně České republiky. „Vysoké ceny energií a zvýšené povědomí o nutnosti pro-klimatických opatření nadále podporují poptávku po fotovoltaice. Také politické rámcové podmínky jsou nyní ve velmi mnoha zemích velmi příznivé pro růst fotovoltaiky,“ uzavírá Ullrich