Konference O tajemství elektromobility se uskuteční už příští týden

Elektromobil plus rodinný dům s fotovoltaikou a bateriovým úložištěm je řešení, které funguje. Více se dozvíte na konferenci, která proběhne v pátek 18. září ve vzdušných prostorách zámeckého skleníku v Boskovicích.Jedná se již o druhou konferenci na téma malé elektromobility, která se zabývá reálnými projekty. Energeticky nezávislá domácnost nebo firma, to je šance pro elektromobilitu. Tak to alespoň ukazují výsledky realizované na stávajících projektech, o kterých budou hovořit přednášející.

Zdroj: E.ON_a.s.

Zdroj: E.ON_a.s.

Jak na elektromobilitu?

Jestliže se zajímáte o elektromobilitu a efektivní využívání elektrické energie, nebo budujete chytrou domácnost, která Vám ušetří peníze, či dokonce chytrou – energeticky nezávislou firmu, Konference o tajemství elektromobility je pro Vás ta správná volba.

Bateriová úložiště, fotovoltaické systémy, dotační možnosti, elektromobily – bude se probírat vše, co do elektromobility patří. Bude se samozřejmě řešit i klíčová otázka vlastníků FV elektráren “Kam s ní“?

Co s vyrobenou elektrickou energií, kterou v létě není kam dávat a v zimě zase chybí. Co jim umožní chystané změny v zákonech. Co jim chystá komunitní energetika, nebo sdílené nabíjení? Není například výhodnější „vytěžit“ z jedné kilowatthodiny virtuální měnu v hodnotě patnácti korun, než tu samou kilowatthodinu prodat za 0,50 Kč distributorovi elektrické energie?

Bude představeno i centrální virtuální bateriové úložiště. Lze tak například nabídnout svoji přebytečnou energii kolegovi s elektromobilem a pak si ji zdarma načerpat na rychlonabíječce na druhém konci republiky.

Možnosti elektromobility jsou téměř neomezené. To se alespoň dozvíte na konferenci od přednášejících. Budou zde přednášet odborníci na trakční baterie, FV systémy, nabíjecí stanice a čerpání dotací. Budou tu se svými příspěvky i populátoři elektromobility Electro Dad a Tesláček – nejsledovanější čeští youtubeři.

Praktické ukázky

Dále pak nás Jaromír Marušinec z Asociace elektromobilového průmyslu seznámí s vývojem elektromobility v ČR a zahraničí s ohledem na budoucí vývoj. Jan Vejbor z firmy EVC Group bude hovořit o baterkách pro průmyslové použití a o projektu bateriového kolového nakladače.

Silvester Buček nám sdělí co se děje ve vývoji chytrých nabíječek u fyrmy ejoin a kdy můžeme očekávat „obousměrné walboxy“ systému V2G (vehicle to grid/ z vozidla do sítě) a V2H (vehicle to home/ z vozidla do domu).

Tyto systémy totiž během krátkého času zcela změní pohled na elektromobilitu – ale hlavně na její ekonomiku. Není bez zajímavosti, že některé elektromobily prodávané v ČR jsou na tento systém distribuce energie připraveny již nyní.

Tak jako minulý rok, budou zajímavé i příspěvky pana Pařízka o elektromobilech Nissan. V jakém stavu je jeho Nissan (40 kWh) po 60 000 kilometrech a jak jezdí dodávka eNV200 která má najeto téměř 200 000 km?

Již od začátku listopadu se budou moci elektromobilisté registrovat do sdíleného systému nabíjení, které jim umožní používat nabíječky po celé ČR výměnou za přebytečnou energii z jejich FV elektráren – což u mnohých bude možnost nabíjení i jinde než doma prakticky zadarmo. Tento systém představí Mirek Matyáš a registrace prvních uživatelů proběhne přímo na konferenci.

Program

Mnoho ekonomicky smýšlejících lidí zvažuje nákup elektromobilu a také umístění fotovoltaických panelů na svůj dům. Pak lze jezdit velmi levně. Na konferenci budou vlastníci elektromobilů a FV elektráren, kteří tyto výhody využívají již několik let.

Mají vlastní zkušenosti a pro lepší představivost mohou poskytnout i naměřená čísla. Rok, dva, tři zpětně – uvidíte, co ovlivňuje rychlou návratnost FV instalací.

Proto pokud uvažujete o koupi elektromobilu nebo o výstavbě vlastní domácí FV elektrárny, neváhejte a zúčastněte se. Konference se uskuteční v pátek 18. září v Zámeckém skleníku v Boskovicích. Chystaný program naleznete ZDE.

Následující den, v sobotu 19. září bude ve Westernovém městečku v Boskovicích velké setkání elektromobilistů. Bude to již v pořadí 3. elektrowesternový sraz. Můžete se těšit na bohatý program, elektromobilní novinky a o zábavu také nebude nouze.

Na sraz může dorazit každý. Elektromobilem, autem, na kole, pěšky i na koni. Účast na srazu je zdarma, za vstup do areálu Westernového městečka se taky nic neplatí.