KASKA: Postavili jsme více než 900 MWp velkých solárních elektráren. Jaké jsou největší trendy a výzvy v branži v současnosti?

Česká společnost KASKA patří v solárním byznysům k českým stálícím. Od roku 2009 postavili zejména v zahraničí více než 900 MWp nových pozemních FVE. Zákazníci u společnosti oceňují hlavně dobré řízení projektů a vlastní kapacity strojů i personálu.

Návrat domů po 10 letech

Díky působení firmy v oblasti stavebnictví více než 24 let a z toho více než 13 let v oblasti montáží FVE má společnost KASKA značné zkušenosti s řízením projektů, kvality a bezpečné práce.

„Milníkem 0,9 GWp jsme se pomyslně dostali do první ligy evropských montážníků velkých FV parků. Daří se nám i díky vlastním kapacitám držet vysokou kvalitu a zákazníci se rádi vracejí,“ říká zakladatel a CEO firmy Václav Kaska.

V roce 2023 se skupina KASKA hodlá více angažovat na tuzemském fotovoltaickém trhu, kam může přinést čerstvý vítr a novější trendy hlavně v konstrukcích FVE.

„Rádi v Česku postavíme v následujících letech projekty o desítkách či stovkách megawatt. Na poněkud zamrzlý český trh, kterému mezitím za posledních 10 let ujel trochu vlak, můžou firmy s intenzivní zahraniční zkušeností přinést velkou profesionalitu spolu s moderními postupy. Poohlížíme se rovněž po prvních projektech agrovoltaiky a rádi využijeme i zkušenosti s carporty,“ poznamenává Václav Kaska.

Jaké má další plány KASKA? Proč firma vnímá obor jako normální průmyslové odvětví? Proč chce KASKA prorazit na trhu v Česku, kde mnohým investorům „ujel vlak“?

Na tyto a další otázky odpoví Václav Kaska během své přednášky na konferenci Smart Energy Forum v Praze.