Jufa posiluji svoji pozici na fotovoltaickém trhu v Česku

Česká investiční skupina Jufa, druhá nejsilnější solární skupina v Česku, dále posiluje svoji pozici na trhu. Letos na jaře Jufa do svého solárního portfolia získala fotovoltaickou elektrárnu u Malešovic na Brněnsku s výkonem 3,9 megawattu. Informoval o tom web tydenikhrot.cz.

Zdroj: Jufa

Zdroj: Jufa

 

Posílení pozice na trhu v Česku

 

Díky nové akvizici Jufa navýšila své české portfolio solárních elektráren o celkovém výkonu 86 megawattů. Celkem má skupina pod svou kontrolou portfolio 33 solárních elektráren na území České republiky.

 

Jufa je ryze českou investiční skupinou, za kterou stojí podnikatelé Jan Chrenko a Jiří Fast. V současnosti je Jufa druhým největším provozovatele solárních elektráren. Větší portfolio má ve fotovoltaice má pouze polostátní ČEZ (125 MW).

 

Na rozdíl od ČEZ či dalších lídrů solárního trhu v Česku (Energy 21, SolarGlobal, Decci, Photon Energy, atd.) většinu svého solárního portfolia získala Jufa během několika minulých let. Například loni v červnu koupila od polského fondu Eques Fotovoltaica pět solárních parků o celkovém výkonu 12 megawattů.

 

Důraz na profesionální přístup a znalost trhu

 

O sekundární trh fotovoltaických elektráren z let 2008-2010 je v Česku poměrně velký zájem. Kromě zahraničních investorů se zájemci o akvizice rekrutují zejména z řad tuzemských podnikatelů.

 

V konkurenci se skupina Jufa prosadila mimo jiné díky svému vysoce profesionálnímu přístupu a detailní znalosti oboru solární energetiky v Česku. „Jsme vlastníci solárních elektráren s naprosto průhlednou vlastnickou strukturou a náš zisk vždy reinvestujeme v České republice. Naším cílem je postupný rozvoj obnovitelných zdrojů, které chápeme jako čistý zdroj energie pomáhající nahrazovat fosilní paliva,“ doplňuje k aktivitám skupiny Jufa její spoluvlastník Jiří Fast.

 

Po více než deseti letech působení v oboru tak Jufa těží ze zkušeností s developmentem, výstavbou, optimalizací výroby a akvizicí projektů v oblasti využití solární energie. Do budoucna Jufa potvrzuje zájem i o projekty v oblasti akumulace energie.