Jolywood představil nové oboustranné solární moduly

Přední výrobce solárních článků a panelů, čínská společnost Jolywood Taizhou (dále jen „Jolywood“) představila na konferenci Solar Asset Management MENA 2019 klíčové vlastnosti oboustranných modulů typu N, které výrazně zvyšují IRR (vnitřní návratnost) solárních elektráren na Středním východě.

Jolywood


Efektivní řešení pro fotovoltaiku

Konferenci pořádala společnost SolarPlaza ve dnech 17. a 18. listopadu a přilákala stovky zástupců a solárních investorů od globálních poskytovatelů EPC (strojírenství, zadávání veřejných zakázek a stavebnictví), testovacích institucí a OEM (původních výrobců zařízení). Státy MENA (Střední východ a Severní Afrika) zaznamenaly v posledních letech nárůst instalací solárních elektráren. Celoroční hojnost slunečního záření učinila z tohoto regionu ideální místo pro sluneční energii, avšak intenzivní teplo ohrožuje mnoho současných dostupných technologií, což vede k otázkám o životaschopnosti sluneční energie v regionu.

„Extrémní tepla a písečné bouře představovaly hlavní výzvu pro účinnost fotovoltaických systémů instalovaných v regionu. Vysoce účinné oboustranné moduly typu N společnosti Jolywood jsou navrženy pro dynamiku tohoto klimatu a geografické vlastnosti Středního východu a poskytují efektivní řešení pro investory, protože zaručují vyšší návratnost investic zde vybudovaných solárních elektráren,“ uvedl Dr. Liu, ředitel společnosti Jolywood.

Během konference představila společnost Jolywood světovým lídrům v oboru svá průkopnická řešení pro řešení vývoje sluneční energie na Blízkém východě. Pan Liu jmenoval vlastnosti solárních technologií NTOPcon se zaměřením na účinnost, míru konverze a spolehlivost, které pomáhají řešit intenzivní problémy související s teplem a zvyšují dlouhodobé výhody pro místní investory-

Hlavní přednosti nové technologie

První přesností solárních panelů Jolywood je vysoká účinnost. Účinnost solárních článků Jolywood NTOPCon dosáhla při hromadné výrobě až 23,2 % a výkonová kapacita modulů v hromadné výrobě dosáhla 440-455 W, což je výrazně vyšší výkon než současně nabízený. Statistiky založené na environmentálních testech na Středním východě odhadují, že každé zvýšení výkonu oboustranného modulu Jolywood o 10 W může snížit náklady na BOS (vyváženost systému) o 1 ¢.

Další předností je značné zvýšení výkonu. Vysoce reflexní povrch v pouštní oblasti znamená, že energetický zisk u oboustranných modulů typu N společnosti Jolywood může dosáhnout až 27,3 %. Podle statistik z testů třetích stran je energetický zisk oboustranných produktů typu N společnosti Jolywood o 5-7 % vyšší než u oboustranných produktů PERC a o 13-15 % vyšší než u jednostranných článků PERC.

V neposlední řadě mají panely společnosti Jolywood vysokou spolehlivost. Tepelná odolnost byla identifikována jako významné kritérium pro dlouhodobou stabilitu solárních modulů. Obzvláště dlouhodobé vystavení extrémním teplotám vede k degradaci vyvolané světlem a zvýšenou teplotou (LeTID). Průměrná pracovní teplota solárního modulu je nad 75 °C, což znamená, že v této oblasti je třeba řešit problémy spojené s degradací LeTID. 

Moduly typu N mají základní výhodu nižší degradace LeTID, což z nich činí ideální volbu pro takové podmínky. Pro další řešení tohoto kritického problému společnost Jolywood optimalizovala své moduly pro zmírnění degradace světlem a snížil ji z 1 % v prvním roce na 0,4 % v následujících letech, což na základě výpočtu obou podmínek odpovídá o 6,32 % vyšší výrobě energie za 25 let.

Oboustranné moduly Jolywood NTOPCon byly od svého uvedení na trh dobře přijímány místními instalačními firmami. Společnost Jolywood dodala na Blízký východ celkem 500 MW jen v roce 2019, včetně projektu o výkonu 125 MW v Ománu, který je největší světovou solární elektrárnou s články typu N na světě. Připojení zařízení ke státní síti je naplánováno na prosinec.