JinkoSolar uvádí na trh vysoce průhledný fotovoltaický panel pro využití v Agrovoltaice či BIPV

Přední světový výrobce fotovoltaických panelů JinkoSolar nedávno oznámil, že uvádí na trh nový vysoce transparentní fotovoltaický panel. Jeho největší uplatnění  bude  v Agrovoltaice (kombinace zemědělství a fotovoltaiky) nebo v architektuře, kde v rámci BIPV aplikací umožní výrobu čisté energie.

Zdroj: JinkoSolar

Novinka z Intersolaru

Nový panel představila společnost JinkoSolar v polovině květně během odborné výstavy Intersolar v Mnichově. Díky svým parametrům, kde vyniká vysoká transparentnost (30-40%) a nízký teplotní koeficient (-0,30%) najdou tyto panely největší uplatnění jako řešení pro BIPV (integrovanou fotovoltaiku do plášťů budov či střešních krytin) nebo v agrovoltaice.

Výkon nového panelu dosahuje 245 až 300 Wp a při rozměru 1,8 x 1,16 m disponuje panel váhou 54 kg. Jeho konverzní účinnost je 12-13%. Jedná se o panel typu sklo-sklo, který má na obou stranách 6mm tvrzené sklo a jeho propojovací skříňka má krytí IP 67.

„Panel řady Jinko Transparent Curtain Wall je založen na technologii článků n-type TOPCon HOT2,“ uvedl mluvčí společnosti JinkoSolar. „Tyto panely lze zakoupit s různými úrovněmi průhlednosti v závislosti na typu projektu. Propustnost (tj. transparentnost) světla se pohybuje mezi 30 % a 40 %“.

Vysoce flexibilní provedení a špičková kvalita

Společnost JinkoSolar nabízí na produktovou pětiletou záruku na výrobek a 25letou záruku na výkon. Panely jsou údajně schopny pracovat na 90 % svého původního výkonu po 10 letech a na 80 % po zbývajících 15 let.

„Výrobek je také k dispozici v různých barvách a lze jej přizpůsobit moderním architektonickým konceptům,“ uvedla mluvčí společnosti JinkoSolar. „Tento panel v konfiguraci sklo-sklo zajišťuje vyšší ochranu proti mikrocrackům (mikrotrhlinám v článcích) a vyšší odolnost proti korozi.“

Letošní rok byl pro společnost JinkoSolar průlomový. Společnost se stala jako první na světě výrobcem, který celosvětově dodal na trh přes 100 GW panelů. Společnost JinkoSolar oznámila, že v prvním kvartálu 2022 obsadila první místo v celosvětových dodávkách panelů a rovněž dosáhla světový rekord v maximální účinnosti konverze slunečního záření na solární energii ve výši 25,70 %.

V květnu 2022 JinkoSolar získala již poosmé v řadě prestižní ocenění od nezávislé laboratoře PVEL jako „Top Performer“ v oblasti FV modulů na světě (viz obrázek výše). V rámci svého posuzování kvality pod názvem „PV Module Reliability Scorecard“ hodnotí laboratoř PVEL od roku 2012 kvalitu FV modulů ve výrobě i v reálném provozu s důrazem na jejich spolehlivost a výkon. Ocenění jako „Top Performer“ prokazuje vysoký standardů produktů v oblasti solární energetiky.