JinkoSolar slaví významné milníky v solárním průmyslu v roce 2023

 

Společnost JinkoSolar, přední světový výrobce fotovoltaických panelů, letos prožívá mimořádný rok. Společnost se pyšní třemi obrovskými úspěchy, které upevňují její postavení průkopníka v solárním průmyslu. Jako lídr trhu společnost letos překonala milník ve výši 200 GW dodaných panelů na celosvětový fotovoltaický trh a získala prestižní ocenění.

 


Zdroj: JinkoSolar

Rekordní dodávky

Každý osmý instalovaný fotovoltaický panel na světě letos pochází z robustních výrobních linek společnosti JinkoSolar. Tento významný úspěch podtrhuje silné odhodlání společnosti rozvíjet zavádění solární energie, což je ze strany společnosti podpořeno trvalým úsilím v oblasti výzkumu a vývoje,  a také růstem tržního podílu na globálním fotovoltaickém trhu.

Nekončící snaha o dokonalost a odhodlání plnit rostoucí požadavky zákazníků umožnily společnosti JinkoSolar překonat očekávání, což se projevilo v předčasném dosažení firemního cíle pro letošní rok, a to  200 GW dodávek panelů. Během prvních tří čtvrtletí roku 2023 se objem dodávek společnosti JinkoSolar vyšplhal na více než 52 GW, které byly dodány do 180 zemí. To upevnilo dominantní tržní podíl na klíčových trzích s fotovoltaickými panely.

Technologický lídr

Vývojová oddělení JinkoSolar neustále pracují na zdokonalování technologie přeměny sluneční na elektrickou energii. V tomto oboru má 22 světových rekordů na úrovni fotovoltaických článků. V říjnu 2023 byl dosažen nový rekord účinnosti 26,89 % pro článek typu TOPCon N-type o průměru 182 mm (v laboratorních podmínkách).

JinkoSolar moduly (panely) zvládly projít 3x zátěžové testy norem IEC než dosáhly limitní degradace 5%. Všichni výrobci, kteří chtějí mít certifikaci svých modulů dle norem IEC, musí moduly vystavit konkrétnímu souboru testů. Například DH1000 (damp heat) – vystavení modulu 85°C při 85% vlhkosti okolního vzduchu po dobu 1000h.  

N-type technologii  JinkoSolar vyvíjí již od roku 2017 a díky tomu je na trhu technologickým lídrem.

Důraz na udržitelný rozvoj

Kromě samotného růstu objemu výroby společnost JinkoSolar pokročila v udržitelných postupech, protože jako první společnost v oboru získala certifikaci Zero Carbon Factory Certification. Toto prestižní ocenění bylo společnosti uděleno Národním certifikačním institutem, což svědčí o závazku JinkoSolar na poli udržitelného rozvoje, energetické účinnosti, snižování emisí a ochraně životního prostředí.

Dodržováním průkopnického „Kodexu hodnocení továren s nulovými emisemi uhlíku“, který byl vytvořen více než 20 předními organizacemi, včetně TÜV Rheinland, společnost JinkoSolar nastavila vysokou laťku pro ekologické továrny v moderní době.

Nekompromisní závazek společnosti JinkoSolar směrem k dokonalosti navíc umocnilo další prestižní ocenění v podobě „ratingu AAA“ od společnosti PV Tech ModuleTech za 3. čtvrtletí 2023. Toto respektované ocenění je jasným důkazem odhodlání společnosti JinkoSolar poskytovat spolehlivé výrobky a služby, solidní finanční výsledky a průkopnický pokrok v oblasti technologie panelů s články typu N.

Vzkaz do budoucna

Společnost JinkoSolar je i nadále odhodlána posouvat hranice, přinášet udržitelné inovace, utvářet budoucnost solární energie a stát tak v čele transformace odvětví směrem k jasnější a čistší budoucnosti.