JinkoSolar představila novou baterii G2 pro domácnosti a firmy na veletrhu Intersolar

Společnost JinkoSolar, největší světový výrobce fotovoltaických panelů a řešení pro čistou energii, na veletrhu Intersolar v Mnichově oficiálně uvedla na evropský trh druhou generaci vysokonapěťové baterie řady G2 pro ukládání energie.

Zdroj: JinkoSolar

Vysoká počet cyklů a ochrana proti požáru

Modernizovaný produkt společnosti JinkoSolar, který je označen výrobním kódem JKR-B1250~2750-A (nebo take jako vysokonapěťová baterie G2), je vysoce výkonný systém skladování energie, který je zejména určený pro domácnosti nebo malé firemní aplikace. Baterie disponuje úložnou kapacitou ve výši 3,84 kWh. Zařízení využívá vysoce kvalitní bateriové LiFePO články, které mají až 6 000 cyklů nabíjení při pokojové teplotě (25 °C).

Baterie má širokou paletu kapacity v rozsahu 11, 50–134, 40 kWh tak, aby uspokojila potřeby různých klientů. Poskytuje bezdrátové propojení mezi bateriovými packy, nabíjecí a vybíjecí proud 45 A, podporu 3-7 packů na stojan a přímé paralelní propojení mezi stojany.

Předností je ochran typu IP65 a speciální protipožární konstrukce na úrovni článků, což zajišťuje celkovou bezpečnost systému. Jedinečný topný systém výrobku poskytuje široký rozsah provozních teplot, tři úrovně izolace a ochrannou logiku BMS pro zvýšení bezpečnosti.

Důraz na kvalitu

Společnost JinkoSolar věnuje velkou pozornost udržitelnosti a striktní kontrole kvality v rámci celého výrobního procesu. Toto je zajištěno pomocí plně automatizované výrobní linky, která účinně snižuje spotřebu energie, a  současně se tím dosahuje vysokého stupně kontroly kvality a vysoké efektivity výroby.

„Opět zvyšujeme laťku, tentokrát nejen v oblasti fotovoltaiky, ale také v oblasti skladování energie v podobě nabídky široké škály nových chytrých energetických řešení, která nastavují nové standardy pro rostoucí požadavky trhu,“ řekl Frank Niendorf, generální ředitel společnosti JinkoSolar pro Evropu.

O společnosti:

Společnost JinkoSolar je jednou z největších a nejinovativnějších společností v oblasti solárních technologií na světě. Její činnost pokrývá základní články hodnotovéo řetězce fotovoltaického průmyslu a zaměřuje se na výzkum a vývoj integrovaných fotovoltaických produktů a integrovaných řešení v oblasti čisté energie.

Společnost je od roku 2016 až do současnosti největším světovým výrobcem fotovoltaických panelů.  Do konce roku 2022 je celkové dodávky panelů přesáhly 130 GW.

Společnost JinkoSolar je první společností, která v odvětví solární energetiky vytvořila „vertikálně integrovanou“ výrobní kapacitu od zpracování křemíkového materiálu po výrobu destiček, článků a panelů. Má celkem 14 globálních výrobních základen v Číně, Spojených státech, Malajsii a Vietnamu.