JinkoSolar dosáhla nový rekord v účinnnosti TOPCon solárních panelů. Jaké jsou jejich přednosti?

Přední světový výrobce solárních panelů, společnost JinkoSolar, oznámila minulý týden nový rekord v účinnosti TOPCon křemíkových solárních panelů ve výši 23,86 %. Tento výsledek byl nezávisle ověřen německou testovací společností TÜV Rheinland.

Zdroj: JinkoSolar

Nové rekordy

JinkoSolar ve své tiskové zprávě sdělila, že po nedávném rekordu v účinnosti solárních článků ve výši 26,1 % dokázala nedávno překonat i svůj poslední rekord v konverzní účinnosti N-type panelů. Rekord v účinnosti panelů společnost dosáhla v červenci 2021 výši 23,53 %. Nyní byl tento rekord překonán s tím, že hodnota účinnosti modulů dosahuje až 23,86 %.

Výsledek byl nezávisle testován a potvrzen přední německou certifikační společností TÜV Rheinland, jedním z předních světových poskytovatelů testovacích služeb v oblasti mezinárodně uznávaných bezpečnostních a kvalitativních norem.

Pokročilá technologie

Podle sdělení společnosti JinkoSolar panel s rekordní účinností využívá nejnovější technologii článků TOPCon a pokročilou technologii svařování. Společnost poprvé dosáhla účinnosti konverze solárního záření na elektřinu ve výši 23,86 % u velkoplošných solárních modulů o rozměru nad 2 mm2.

Pokročilá technologie svařování účinně snižuje ztráty vnitřního odporu modulu a zároveň výrazně zvyšuje účinnost konverze. Tento laboratorní výsledek má navíc praktický základ pro zavedení do sériové výroby a technicky udává nový směr pro sériovou výrobu následných pokročilých produktů.

„Jsme potěšeni, že se nám podařilo dosáhnout nového rekordu v účinnosti konverze fotovoltaických panelů s možností jejich brzké komerční výroby. Budeme dále podporovat průmyslový pokrok prostřednictvím neustálého technického zdokonalování našich výrobků a výrobních procesů, čímž vyhovíme požadavkům klientů na vysoce účinné a spolehlivější panely s články typu N. Vzhledem k tomu, že výhody solárních článků typu N jsou trhem stále více preferovány, věříme, že se  staneme lídrem trhu v tomto odvětví,“ řekl Dr. Hao Jin, Chief Technology Officer společnosti JinkoSolar.

Jaké jsou přednosti nové technologie?

Na fotovoltaickém trhu se stále více prosazují panely, které obsahují účinnější fotovoltaické články s využitím technologie TOPCon. Podle analýzy poradenské společnosti TrendForce mohou brzy nahradit TOPCon články na pozici lídra trhu, kterými jsou dominantní panely s články PERC.

O výhodách nové technologie panelů společnosti JinkoSolar se dovíte více v tomto článku.

Distributorem panelů JinkoSolar v České a Slovenské republice je společnost Solarity