Jaké jsou přednosti nové generace TOPCon solárních panelů?

Přední světový výrobce solárních panelů, společnost JinkoSolar, oznámila minulý týden nový rekord v účinnosti TOPCon křemíkových solárních panelů ve výši 23,86 %. Tento výsledek byl nezávisle ověřen německou testovací společností TÜV Rheinland.

Přijďte se inspirovat na workshop během veletrhu Smart Energy Forum na téma: Nejmodernější generace FV panelů s využitím článků typu- N od JinkoSolar (přednášející:   Jakub Eliáš, Country Manager Czechia, Jinko Solar) v úterý 17. října 2023 v O2 universum v Praze. Vstup je zdarma na základě předchozí online registrace.

Zdroj: JinkoSolar

Nové rekordy

JinkoSolar, největší světovvý výrobc solární panelů sází na novou generaci fotovoltaických panelů vybavenýh článků Typu-N, kde dosáhla světového rekordu v účinnosti modulů přes 23,80 %.

Výsledek byl nezávisle testován a potvrzen přední německou certifikační společností TÜV Rheinland, jedním z předních světových poskytovatelů testovacích služeb v oblasti mezinárodně uznávaných bezpečnostních a kvalitativních norem.

Pokročilá technologie

Podle sdělení společnosti JinkoSolar panel s rekordní účinností využívá nejnovější technologii článků TOPCon a pokročilou technologii svařování. Pokročilá technologie svařování účinně snižuje ztráty vnitřního odporu modulu a zároveň výrazně zvyšuje účinnost konverze. Tento laboratorní výsledek má navíc praktický základ pro zavedení do sériové výroby a technicky udává nový směr pro sériovou výrobu následných pokročilých produktů.

„Jsme potěšeni, že se nám podařilo dosáhnout nového rekordu v účinnosti konverze fotovoltaických panelů s možností jejich brzké komerční výroby. Budeme dále podporovat průmyslový pokrok prostřednictvím neustálého technického zdokonalování našich výrobků a výrobních procesů, čímž vyhovíme požadavkům klientů na vysoce účinné a spolehlivější panely s články typu N. Vzhledem k tomu, že výhody solárních článků typu N jsou trhem stále více preferovány, věříme, že se  staneme lídrem trhu v tomto odvětví,“ řekl Dr. Hao Jin, Chief Technology Officer společnosti JinkoSolar.

Jaké jsou přednosti nové technologie?

Na fotovoltaickém trhu se stále více prosazují panely, které obsahují účinnější fotovoltaické články s využitím technologie TOPCon. Podle analýzy poradenské společnosti TrendForce mohou brzy nahradit TOPCon články na pozici lídra trhu, kterými jsou dominantní panely s články PERC.

Přijďte se inspirovat na workshop během veletrhu Smart Energy Forum na téma: Nejmodernější generace FV panelů s využitím článků typu- N od JinkoSolar
(přednášející:   Jakub Eliáš, Country Manager Czechia, Jinko Solar) v úterý 17. října 2023 v O2 universum v Praze. Vstup je zdarma na základě předchozí online registrace.