Jak funguje v praxi nová nabíjecí stanice elektromobilů od HE3DA?

Český výrobce bateriových článků a baterií Magna Energy Storage (MES), který využívá patentovanou technologii společnosti HE3DA, prezentoval v praxi svůj nový produkt- mobilní nabíječku elektromobilů EV250. Jedná se modulární bateriové úložiště v kontejneru, jehož kapacitu lze dále rozšiřovat.

Zdroj: Magna Energy Storage

Flexibilní řešení

Nabíječku v podobě kontejneru HE3DA EV250 lze snadno kdekoli umístit. Disponuje kapacitou ve výši 250kWh, kterou lze dále škálovat. Zařízení se dá jednoduše zapojit do zásuvky 380V,  ze které se může elektromobil průběžně dobíjet nižším příkonem. V případě potřeby lze z mobilní nabíječky nabíjet jeden až dva elektromobily najednou i vysokým výkonem.

Nabíjecí stanici EV250 lze tedy využít při pořádání nejrůznějších kulturních, sportovních a jiných akcí. Také je možné ji umístit do historických center měst bez nutnosti složitých úprav energetické infrastruktury.

Nabíjecí stanice EV250 je koncipována jako běžný spotřebič, který je možné připojit do jakékoli běžné zásuvky na motorový proud („pětikolík“ 3×380 V, 32 až 64 A). Na její provoz, kromě obvyklé elektrické revize, není třeba žádných dalších povolení či vyjádření. Pro srovnání: nabíjecí stojany, které jsou dnes instalovány, musí před instalací projít podle stávající české legislativy stejným procesem jako stavba čerpací stanice.

Stabilizace sítě

Kapacitu nabíjecí stanice EV250 lze škálovat-  podle potřeby  se může pohybovat od 250 kWh až do 2 MWh. Díky snadné instalaci může přispět ke stabilizaci sítě a rychlému nabíjení elektromobilů v místech kde není silná přípojka.

Nová nabíjecí stanice vyniká svou mobilitou, je instalována v kontejneru, který lze jednoduše převézt a umístit na libovolné místo. V praxi může také sloužit k ukládání energie z fotovoltaických elektráren

Zařízení vyniká silnou odolnosti vůči riziku vznícení, baterie jsou recyklovatelné. V budoucnosti může nabíjecí stanice EV250  bez problémů v každém nákupním centru, nebo na každé čerpací stanici. Stačí pár metrů čtverečních plochy a zásuvka s připojením do sítě.

Nová nabíječka EV250 se nachází v současnosti v Praze- Letňanech. Zatím není veřejná, ale zájemci z řad vášnivých elektromobilistů si jí mohou vyzkoušet v praxi po dohodě s firmou.

Parametry nové nabíječky jsou uvedeny na webu firmy.