Intersolar (2.): Varta uvádí na trh novou vysokonapěťovou baterii pro domácnosti

Německý výrobce baterií Varta na veletrhu Intersolar představuje novou řadu bateriových úložišť pro domácnosti a firmy. Pod značkou Varta.wall firma nabízí lithiový akumulátor v působivém designu o kapacitě až 20 kWh. Zařízení obsahuje funkci nouzového napájení v případě blackoutu (přerušení dodávek elektřiny ze sítě).

Zdroj: Varta

Ve dnech 11. – 13. května 2022 probíhá v Mnichově největší veletrh Intersolar, který je věnovám solární energetice. V našem seriálu reportáží Vám přinášíme aktuální produktové novinky a informace ze „zákulisí“ veletrhu Intersolar. V prvním dílu našeho seriálu jsme Vám představili optímální řešení pro nabíjení elektromobilů pomocí solární energie.

Nejen působivý design

Nová baterie pod brandem Varta.wall na první pohled zaujme svým „neotřelým designem“. Svým vzhledem připomíná „tenkou hliníkovou zeď“. Její šířka je pouze 10 cm, a proto je velmi nenáročná na prostor.

Vysokonapěťový akumulátor Varta vyrábí v jednom ze svých závodů v Evropě. Baterie disponuje kapacitou 10 kWh, kterou lze škálovat až na dvojnásobek (20 kWh). Výkon dosahuje 5,24 kW a 10,4 kW v závislosti na použitém typu invertoru.

Akumulační systém nabízí možnost nouzového napájení v případě výpadku dodávek elektřiny ze sítě, vč. speciální funkce zvýšeného výkonu.

Tímto se zajistí zvýšení bezpečnosti napájení v nouzovém režimu. V tomto případě se zvyšuje rychlost vybíjení (C rate), která je 0,5 v běžném provozu, až na 0,75 (C rate) na krátkou dobu nouzového režimu.  Díky tomu může akumulátor zvládnout špičkové zatížení- například při spuštění elektronických zařízení.

Snadná instalace

Instalace úložných systémů řady Varta.wall je flexibilní a poměrně jednoduchá. Je to dáno kompatibilitou s fotovoltaickými invertory, vysokou modularitou a také konektorovým systémem.

„Díky tomu lze domácí akumulátorové úložiště nainstalovat za méně než 30 minut,“ vysvětluje Dominik Gluba, vedoucí provozu energetických úložných systémů ve společnosti Varta.

Baterie Varta.wall je kompatibilní s různými značkami invertorů, včetně SMA a Kostal. Další kompatibility výrobce připravuje. Jednoduchý zásuvný systém zajišťuje, že není nutné žádné zapojení systémových komponentů.