Inovativní CARPORT SOLAR od Alukovu – zdroj udržitelné energie a ochrana vozidla

Společnost Alukov, český výrobce zastřešení pro terasy, bazény a vířivé vany, představuje novou řadu designových solárních carportů. Tyto carporty využívají energii ze slunce k výrobě elektřiny pro nabíjení elektromobilu nebo pro spotřebu v domácnosti. CARPORT SOLAR tedy poskytuje efektivní možnost využití parkovacího místa k výrobě energie a ochraně vozidla.

CARPORT SOLAR … POHÁNĚNO SLUNCEM

CARPORT SOLAR, neboli solární přístřešek pro auto, dokáže při slunečním svitu zásobovat elektrickou energií domácnosti nebo firmy v průběhu celého roku. Rozšíření výkonu domácí nebo firemní fotovoltaické elektrárny umožňuje zvýšení produkce čisté energie a snižuje závislost na tradičních zdrojích. Přispívá tak k udržitelnosti a soběstačnosti v energetickém sektoru.

CARPORT SOLAR poskytuje výkon v závislosti na počtu solárních panelů ve střešní konstrukci. Na jedno parkovací místo je instalován výkon přes 3 kWp, což umožňuje roční výrobu přibližně 3 MWh elektrické energie. Tímto přispívá k redukci emisí o více než 3 000 kg CO2 ročně. Je zajímavé poznamenat, že průměrná spotřeba evropské domácnosti činí 4 MWh za rok.

Kvalitní hliníková konstrukce představuje pevný a odolný základ

CARPORT SOLAR od Alukovu má významnou výhodu v nízké údržbě a reprezentativním designu. Díky kvalitní hliníkové konstrukci, která je ideální pro tento typ produktu, majiteli ušetří čas a nemalé finanční prostředky jinak potřebné k údržbě ocelové konstrukce, která je náchylná ke korozi.

Zdroj: ALUKOV

Design hliníkové konstrukce je v porovnání s ocelovou mnohem elegantnější. K rodinným domům, k sídlům firem a institucí a všude tam, kde je třeba reprezentovat, je stylovější carport z hliníkových profilů. Provedení z hliníkových profilů je moderní a nadčasové a je možné zvolit barvu konstrukce carportu podle vkusu majitele domu nebo podle firemního stylu dané společnosti.

Málo místa pro FV panely? Žádný problém

CARPORT SOLAR má zásadní výhodu v tom, že poskytuje alternativní řešení pro využití solární energie v případech, kdy zákazníci nemají k dispozici dostatek volného místa na instalaci solárních panelů na střeše svého domu.

Pro firemní parkovací plochy je možné stavět carporty vedle sebe, což umožňuje zvýšit výkon výroby solární energie a zároveň poskytuje krytá parkovací místa pro celou firemní flotilu vozidel.

Nový směr v oblasti obnovitelné energie

CARPORT SOLAR je navržen s důrazem na tradiční kvalitu výrobků a design společnosti ALUKOV. Je koncipován s ohledem na dlouhou životnost, zejména s ohledem na uváděnou 30letou životnost solárních panelů, což zajišťuje společně s hliníkovou konstrukcí výjimečnou trvanlivost a spolehlivost carportu.

Společnost ALUKOV je se svou 28letou historií předním hráčem ve svém oboru. Jako tradiční česká firma s exportní orientací dodává až 80 % své produkce do destinací po Evropě a USA. V posledních 2 letech se firma aktivně zaměřuje na vývoj solárních technologií a jejich integraci do svých zastřešení. Výsledkem této práce jsou inovativní produkty v oblasti solárního segmentu. Tyto produkty jsou nabízeny zákazníkům nejen v České republice, ale také v Evropě a USA.

ALUKOV představí CARPORT SOLAR veřejnosti na veletrhu The smarter E Europe v Mnichově od 14.-16.6.2023. Zveme tímto do naší expozice B6.230 všechny zájemce o tuto problematiku z celé České republiky.

Již nyní můžete navštívit stránky www.alukov-solar.com pro více informací.