iKomunita představuje první pětici realizačních firem

iKomunita, nové technické řešení v oblasti sdílení energie pro bytové domy, města a obce, představuje prvních pět partnerských realizačních firem, které mají certifikaci k instalaci iKomunity dle jejích užitných vzorů.Nové technické řešení v oblasti komunitní energetiky – iKomunita – posiluje.

Zdroj: iKomunita

Nová franschisová značka

„Máme za sebou více než sto padesát úspěšných realizací napříč Českou republikou, konkrétně třeba v Jihlavě, Litoměřicích či Zlíně.  Díky velkému zájmu plánujeme portfolio realizačních firem do budoucna rozšířit. iKomunita totiž jako franschisová značka umožňuje využívat své duševní vlastnictví ve formě užitných vzorů pouze certifikovaným partnerským společnostem,“ vysvětluje Leopold Benda, generální ředitel firmy BlueBen, která je jednou ze zákládajících společností iKomunity.

V současné chvíli iKomunita spolupracuje s celkem dvaceti realizačními firmami. Nyní jich představuje prvních pět.

„Spolupráci v oblasti realizace iKomunity jsme navázali nejprve s pěti partnerskými firmami, konkrétně se jedná o AquaSolarTech s.r.o., VENTA spol. s r.o., TRONIK Mělník s.r.o., Rerivo s.r.o. a Sunmill s.r.o.,“ říká Leopold Benda.

Společnost AquaSolarTech s.r.o. z Olomouckého kraje disponuje letitými zkušenostmi v oboru elektroinstalace.

„Obnovitelnými zdroji se zabýváme již od roku 2017. Pro bytové domy realizujeme nové stupačky, hydrantové systémy, solární termické systémy, otopné soustavy, a to včetně kotelen,“ říká Adam Krytinář, jednatel společnosti AquaSolarTech s.r.o.

Druhou z první pětice partnerských firem iKomunity je VENTA spol. s r.o., která sídlí v Královehradeckém kraji.

„Už od roku 1994 se specializujeme na realizaci zakázek v oboru fotovoltaických elektráren, solárního ohřevu, vytápění, chlazení, rekuperace tepla ze vzduchu a odpadních vod a čištění odpadních vod. Naší dosavadní největší zakázkou byla realizace tepelného čerpadla a FVE pro obchodní a bytový dům Horák v Benešově,“ představuje jednatel společnosti VENTA spol. s r.o Miloš Novotný.

iKomunita dále navázala spolupráci s TRONIK Mělník s.r.o.

„Jsme ryze rodinná firma, kterou jsme založili v roce 1992 na základech sdružení Tronik. Pohybujeme se v rámci Středočeského kraje. Jsme specialisté na slaboproudou a silnoproudou elektroinstalaci,“ říká David Tremel, jednatel společnosti TRONIK Mělník s.r.o.

Ve Zlínském kraji iKomunita navázala spolupráci se společností Rerivo s.r.o.

„Naším cílem je dobře odvedená práce s použitím kvalitních materiálů, serióznost cen, termínová kázeň a hlavně – spokojenost našich klientů, což se nám, si myslím, daří plnit na výbornou. Našimi zákazníky jsou jak městské a obecní úřady, tak soukromé firmy a soukromníci. Mám radost, že nyní své portfolio rozšíříme i o spolupráci s iKomunitou,“ říká Pavel Tichal, jednatel společnosti Rerivo s.r.o,“

Další z první pětice partnerských realizačních firem iKomunity je také dynamicky rostoucí firma Sunmill s.r.o., jejíž výsadou jsou dlouholeté zkušenosti s prací ve výškách v městské zástavbě i vysokohorském terénu – a to jak v tuzemsku, tak v zahraničí. Společnost má desetiletou zkušenost z odvětví fotovoltaických elektráren.

„Provádíme návrh, optimalizaci, stavbu fotovoltaických systémů, renovace střech a střešních fasád,“ uvedl Jan Mlejnek, jednatel společnosti Sunmill s.r.o.

Aktuální seznam partnerů je zveřejněn na webových stránkách iKomunity, viz zde: https://www.ikomunita.cz/partneri.php.

O iKomunitě

iKomunita je technické řešení určené k inteligentnímu sdílení elektřiny v energetických komunitách pro bytové domy, města a obce. Funguje na principu řízeného nabíjení a vybíjení baterií, díky čemuž umožňuje většímu počtu odběratelů, kteří mají obnovitelný zdroj energie a jsou vzájemně propojeni, maximalizovat spotřebu elektrické energie a minimalizovat přetoky do sítě. Toto řešení využívá fotovoltaické panely pro výrobu elektrické energie, která je pak chytře rozdělována mezi jednotlivé domácnosti či veřejné budovy, jako jsou školy, městské úřady či knihovny. iKomunita je chráněna užitným vzorem – v současné době je v ní zapojeno 15+ realizačních firem.

Více o iKomunitě naleznete na webové stránce: www.ikomunita.cz,