IBC SOLAR uvedla do provozu největší solární elektrárnu v Maďarsku o výkonu 43 MWp

Společnost IBC SOLAR Energy na konci září 2020 připojila do sítě největší fotovoltaickou elektrárnu v Maďarsku. Projekt vznikl pod názvem  MET Kabai Solar Park  (METKSP) a výkon této solární elektrárny dosáhne 43 MWp.

Zdroj: IBC Solar

Zdroj: IBC Solar

 

Největší solární elektrárna v Maďarsku

Přední evropský developer, EPC a integrátor IBC SOLAR byl zodpovědný za EPC služby, ke kterým patří vyprojektování, zajištění dodávek komponentů a výstavba jedné z největších maďarských elektráren. Projekt METKSP byl uveden do provozu 24. září v Maďarsku.

Projet byl realizován na pozemcích o rozloze necelých 28 hektarů. Na jeho výstavbě se použilo více než 97 000 fotovoltaických panelů. Jedná se o v současnosti největší fotovoltaický park v Maďarsku o výkonu výkonu 43 MWp, který ročně vyrobí až 52 GWh solární energie. Výstavba díla trvala necelých 5 měsíců. 

Na výstavbě projektu METKSP se kromě společnosti IBC SOLAR podílela také společnost MET Asset Management AG, která bude vlastníkem elektrárny.   Jeho roční výroba solární energie pokryje spotřebu více než 13 000 domácností. Jako hlavní dodavatel bude IBC SOLAR v budoucnosti zajišťovat připojení elektrárny do sítě, její uvedení do provozu a celkový servis.

Milník na trhu v Maďarsku

Projekt METKSP představuje důležitý milník na cestě rozvoje obnovitelných zdrojů energie v Maďarsku.  „Jsme velmi hrdí na to, že náš klient MET Asset Management AG nám umožnil realizovat tento impozantní solární projekt,“ říká José María Llopis, CEO společnosti  IBC SOLAR Energy GmbH. 

„Díky tomuto projektu přispějeme k energetické transformaci Maďarska a současně podtrhneme obří potenciál solární energetiky jako významného zdroje energie v éře 21. století, která bude spojena s útlumem fosilní energetiky,“ dodal Llopis.

Společnost, která patří k pionýrům fotovoltaiky

Společnost IBC SOLAR patří k pionýrům fotovoltaiky v Německu od roku 1982, kdy byla založena. V současnosti je to přední světový poskytovatel řešení v oblasti fotovoltaiky a akumulace energie, který působí na více než 30 trzích celého světa.

Kromě dodávek komponentů svým klientům společnost nabízí také služby v oblasti projektování, výstavby a provozu fotovoltaických elektráren (EPC). Od svého  založení IBC SOLAR zajistila výstavbu více než 4,2 GWp fotovoltaických elektráren po celém světě.