Hoymiles spustila cloudovou platformu pro monitorování výkonu solárních elektráren

Společnost Hoymiles Power Electronics Inc. (dále jen „Hoymiles“), přední světový výrobce mikroměničů (mikroinvertorů), nedávno představila svou zcela novou cloudovou platformu S-Miles Cloud Platform, která umožňuje monitorovat výkon solárních elektráren v reálném čase. K platformě S-Miles Cloud Platform je možné připojit hlavní komponenty solárních elektráren.

Zdroj: Hoymiles

Zdroj: Hoymiles

Efektivní monitoring solárních elektráren

Díky technologii na shromažďování a zpracování dat, která využívá internet věcí (IoT), nabízí tato platforma možnost sledování účinnosti a výkonnosti elektrárny v reálném čase, včetně aktuálních informací o jednotlivých modulech, a dokáže také například hlásit případné poruchy.

Čao I, zástupce generálního ředitele a ředitel pro výzkum a vývoj ve společnosti Hoymiles, řekl: „Naše nová a vylepšená verze monitorovací platformy se snaží naplňovat poslání společnosti Hoymiles a nabídnout klientům možnost chytřejší správy solárních elektráren díky rychlému cloudovému zpracování dat a analytickým informacím v reálném čase. Díky chytrému monitoringu provozu a informacím o poruchách a údržbě systému tak zákazníkům nabízíme větší hodnotu, což je pro nás to hlavní.“

K platformě S-Miles Cloud Platform je možné přistupovat přes mobilní aplikaci nebo webový prohlížeč a tato technologie představuje skvělou možnost, jak snadno, rychle a efektivně monitorovat provoz solárních elektráren. Instalace platformy je navíc rychlá, intuitivní a jednoduchá.

Nově aktualizovaná platforma vyniká přehledným a jednoduchým uživatelským rozhraním, které je navrženo tak, aby uživatelé měli na očích všechny podstatné údaje, které nejčastěji potřebují, s možností případné hloubkové analýzy zobrazených dat.

Tato aktualizace také umožňuje sledovat aktuální stav jednotlivých komponent a modulů solárních elektráren a v reálném čase monitorovat průběh hardwarových aktualizací, včetně podrobného vysvětlení případných chyb, které systém během aktualizace zachytí.

Optimalizovaná technická struktura

Ruku v ruce s vylepšeným uživatelským rozhraním jde také optimalizovaná technická struktura celé platformy, která shromažďuje, analyzuje a distribuuje jednotlivá data.

Aktualizovaná verze cloudové paltformy S-Miles Cloud Platform tak nyní nabízí synchronizovanou analýzu dat a díky tomu, že se jedná o cloudovou aplikaci, umožňuje využívat paralelní počítačovou architekturu, což přispívá k optimalizaci využití výkonu procesorů (CPU) v jednotlivých clusterech a současně usnadňuje programování nových aplikací, sdílení dat a vzdálenou správu přes TCP připojení.

Platforma je také kompatibilní s nejnovějšími a nejmodernějšími hardwarovými technologiemi firmy Hoymiles, včetně mikroměničů řady DTU-Pro, DTU-Lite a nových modelů řady Sub-1G.

Díky standardizaci dat pro celou elektrárnu tak operátoři mají přesný přehled o tom, co se děje, a mohou tak přijímat přesnější, na datech založená rozhodnutí a lépe optimalizovat provoz elektrárny. Nová cloudová platforma S-Miles Cloud Platform tak nejen nabízí aktuální a přesné informace o provozu elektrárny v reálném čase, ale současně umožňuje zpracovávat také další vstupní údaje, které přesnost a spolehlivost poskytovaných informací ještě zvyšují.