HE3DA představila novou baterii a získala prestižní ocenění časopisu Forbes

Nový výrobní závod Magna Energy Storage (MES) rozšířil sériovou výrobu baterií na základě patentu společnosti HE3DA na severní Moravě. Za inovace v oblasti bateriových technologii získala společnost HE3DA prestižní ocenění „Top startupy ze severní Moravy“ od časopisu Forbes.

Zdroj: HE3DA

Produktová novinka

Výrobu baterií spustila společnost MES v pilotním provozu na konci roku 2020 ve své továrně v Horní Suché na Havířovsku. V roce 2021 firma zahájil malosériovou výrobu svých pruduktů. Jak informoval Václav Binar, ředitel společnosti MES je záměrem dosáhnout výrobní kapacitu 200 MWh v roce 2021.

Od roku 2021 společnost MES vyrábí baterie z produktové řady Energy Line na základě patentů společnosti HE3DA. V roce 2022 přibudou baterie z řady Power Line.

Letos v května společnost MES představila produktovou novinku. K již vyráběné baterii o velikosti 1 kWh MES přibyla další baterie s kapacitou 1,3 kWh. „První objednávky budou zákazníkům dodány už v příštích týdnech. Nutno přitom podotknout, že nová baterie vznikla právě na základě poptávky stávajících zákazníků,“ oznámila firma na svém webu.

„Stěžejní informací je, že nový článek dokáže dávat proudy převyšující 2100 A. Jedná se tak o nejvýkonnější baterii, kterou sériově vyrábí závod Magna Energy Storage,“ řekl Binar.

Základní parametry

Na svém webu MES/HE3DA představila v anglickém jazyce následující základní parametry nové baterie.

Úspěch na Dakaru a prestižní ocenění časopisu Forbes

Za své úspěchy na poli akumulace energie byla společnost MES a HE3DA oceněna časopisem Forbes, který jí zařadil mezi „Top startupy ze severní Moravy“.

Od roku 2016 společnost vyrábí recyklovatelné lithium-iontové akumulátory, které byly českým vědcem a vynálezcem Dr. Janem Procházkou.   V minulosti byly tyto baterie oceněny i na fóru iTech a rovněž zaujaly i odborníky z NASA. Díky své unikátní konstrukci s využitím nanotechnologií dokáží pojmout násobně více elektrické energie než současná řešení, dají se rychleji nabíjet a jsou velmi bezpečné.

Na počátku roku 2021 se baterie HE3DA otestovaly v rámci rallye Dakar  v extrémních pouštních podmínkách Saudské Arábie. „Servisní auto HE3DA byla na Dakaru vybaveno shrnovací střechou, na které byly instalovány solární panely o výkonu 2,5 kWp. Panely napájely 2 x 15 kWh battery packy HE3DA vyrobené již v Horní Suché,“ informoval Radomír Prus, architekta projekt továrny Magna Energy Storage, kde se baterie HE3DA nyní vyrábějí.

„Naše baterie i solární elektrárna  se osvědčily v praxi,  a to dokonce nad očekávání. Bylo to nesmírně cenná zkušenost“, informoval Prus na svém profilu na síti LinkedIn. Další informace o bateriích HE3DA můžete nalézt na jejím webu.