HE3DA: První instalace komerční baterie v Česku, parkoviště budoucnosti a solární katamaran

Jak bude vypadat parkoviště budoucnosti? Jak se instalovalo první komerční bateriové úložiště u klienta v ČR? Jaké novinky firma představí na výstavě Smart Energy Forum dne 11.11.2021 v Praze?

Zdroj: HE3DA

První produkty přicházejí na trh

Na konci roku 2020 se v Horní Suché v areálu společnosti Magna Energy Storage (MES) začaly vyrábět baterie podle patentované baterie na bázi technologie společnosti HE3DA. V letošním roce výroba baterií v MES již probíhá na 2 směny.

Kromě výroby a vývoje nových baterií se v MES v současnosti dokončuje první solární katamaran. Nedávno firma instalovala pro českého klienta první bateriové komerční úložiště, což popisuje níže uvedené video.

Řešení pro budoucnost elektromobility?

Kromě vývoji nových baterií HE3DA věnuje poměrně velkou pozornost řešením pro elektromobilitu. Již v současnosti si můžete na Havířovsku prohlédnout a v praxi otestovat první nabíječky HE3DA a nabít si svůj elektromobil.

„V naší firmě již máme přes 20 elektro aut. Jedná se o flotilu osobních vozů i elektro dodávek. Díky instalacím našich nabíječek na našem firemním parkovišti v Horní Suché lze bez problémů nabíjet až 100 elektroaut. Pokud přijede návštěva a spěchá může využít naší firemní 150 KW nabíječku. Rozvoj elektromobilů je pouze o infrastruktuře, na které firma intenzívně pracuje,“ informuje firma na  svém profilu na sociální síti LinkedIn.

V září 2019 byly na slavnostním otevření MES představeny prototypu produktů pro elektromobilů s využitím baterií HE3DA. Nyní si již některé z produktů mohou zájemci o elektromobilitu v praxi vyzkoušet.

Solární katamaran se dokončuje

Během naší návštěvy v areálu MES v Horní Suché v červnu 2021 jsme v halách firmy viděli několik prototypu elektromotorů a elektromobilů nabíjených bateriemi MES. Nejslibněji vypadá vývoj solárního katamaranu, který se má již na podzim otestovat v praxi.

„I přes Covid chaos dokončujeme zdárně náš mezinárodní projekt plně autonomního solárního katamaránu poháněného bateriemi HE3DA a elektro motory,“ informuje Radomír Prus, hlavní architekt a akcionář MES na  svém profilu na sociální síti LinkedIn.

„Na vodu ho budeme spouštět a předávat zákazníkovi v chorvatském. Loď má mimo nehořlavých baterii vyrobených již v Horní Suché mnoho dalších novinek. Mimo jiné středový propeler, který podstatně usnadní manévrování v přístavu. Bude zde také poprvé použit nový BMS systém vyrobený již v Čechách, který jsme společně vyvinuli s Veolii,“ dodává Prus.

Jak upřesnil Prus v rozhovoru pro noviny Deník tento týden, katamarán je již téměř dokončen s tím, že letos na podzim bude přepraven do Chorvatska, kde bude otestován na moři.

„Délka plavby bude cca 2000 km, prověří se tak kompletně funkčnost katamaránu, který má solární panely a baterie HE3DA vyrobené v nové továrně v MES v Horní Suché. Během plavby bude zveřejňovat fotky a videa,“ uzavírá Prus.

Co dalšího HE3DA chystá?

O záměrech HE3DA, výrobě baterií v MES a produktových novinkách získáte více informací na webu společnosti.