GoodWe se stala třetím největším dodavatelem střídačů na trhu v Evropě

Společnost GoodWe, přední světový výrobce solárních řešení, oznámil, že v roce 2022 dosáhla postavení mezi třemi největšími dodavateli fotovoltaických střídačů v Evropě. Podle reportu renomované společnosti Wood Mackenzie, která se zabývá výzkumem v oblasti energetiky, získala společnost GoodWe v minulým roce významný 7% podíl na dynamicky se rozvíjejícím evropském trhu  s fotovoltaikou.

Zdroj: GoodWe

Úspěch v turbulentním prostředí

V roce 2022, který se vyznačoval výjimečným růstem ale i turbulencemi na trhu, se dodávky fotovoltaických střídačů do Evropy vyšplhaly na úctyhodných 92 GWac, což představuje 28% podíl na celosvětovém trhu s fotovoltaikou. O oproti roku 2021 se jedná o působivý 82% meziroční nárůst.

Odhodlání společnosti GoodWe dodávat špičková řešení ji v loňském roce vyneslo na třetí místo za dva největší výrobce v oboru Huawei a Sungrow. Navzdory výzvám v minulém roce, jako byla pandemie, narušení dodavatelského řetězce a rostoucí ceny surovin, posílila společnost GoodWe své postavení díky významným investicím do výzkumu a vývoje, které činily 8 % jejích příjmů.

Navýšení výrobních kapacit

„Náš úspěch v Evropě lze přičíst silným partnerstvím v segmentech distribuce a veřejných služeb, rozmanitému portfoliu produktů, které uspokojí všechny potřeby trhu, vynikající kvalitě výrobků, konkurenceschopným cenám a našemu oblíbenému věrnostnímu programu GoodWe Plus+ pro instalatéry,“ Thomas Haering, prezident společnosti GoodWe EMEA, poznamenal.

V této souvislosti Haering komentoval expanzivní růst společnosti v celém regionu EMEA následovně: „Jsme na slibné trajektorii růstu v subsaharské Africe a na Středním východě, což jsou pro nás klíčové trhy. V tomto regionu jsme posílili ze 7. místa v roce 2021 na 5. místo v roce 2022.“

S ohledem na optimistický vývoj hlavních fotovoltaických trhů společnost GoodWe realizuje značné investice do výzkumu a vývoje a navyšuje výrobní kapacity. Cílem tohoto strategického přístupu je dále posílit postavení společnosti na trhu a uspokojit rostoucí potřeby zákazníků po celém světě. Společnost GoodWe je i nadále odhodlána poskytovat udržitelná solární řešení a posilovat svou pozici klíčového hráče na evropském trhu s fotovoltaickými střídači.