Fronius SnapINverter: kompaktní a flexibilní komerční střídač pro vysoce hospodárné fotovoltaické systémy

Hledáte prověřenou kvalitu, nadčasový design a bez výhrady udržitelné střídače pro fotovoltaické systémy? Prověřené řešení pro váš solární systém nabízí společnost Fronius. Podívejme se zblízka na řadu střídačů Fronius SnapINverter, které pokryjí bezpečně potřeby malých až středně velkých fotovoltaických systémů. Střídače Fronius SnapINverter vynikají inteligentní konstrukcí, maximální flexibilitou a chytrými funkcemi. Navíc jsou vhodné i pro realizaci složitých systémových projektů.

Zdroj: Fronius 

Jak se zrodil střídač Fronius SnapINverter

Dobrý design neznamená jen navrhnout produkt, který dobře vypadá, ale musí také perfektně fungovat. Proto si společnost Fronius v roce 2013 položila otázky: Proč nepoužít stejný montážní systém pro všechny střídače? Je možné vytvořit design, který by umožnil instalátorovi namontovat a připojit střídač rychleji než kdykoli předtím?

A tak byl vyvinut zcela nový, lehký a chytrý nástěnný držák pro všechny modely střídačů Fronius SnapINverter od 1,5 do 27,0 kW, které lze bez problémů instalovat pomocí standardního nářadí. Po montáži a připojení nástěnného držáku se střídač jednoduše zavěsí a sklopí, čímž se zařízení kompaktně a jednoduše zajistí. Tak se zrodil střídač SnapINverter.

Střídače Fronius SnapINverter – perfektní volba pro komerční systémy

Pro instalaci složitějších systémových fotovoltaických projektů jsou vhodné střídače Fronius Symo a Fronius Eco. Třífázový beztransformátorový střídač Fronius Symo ve výkonnostních třídách 12,5 až 20,0 kW je vhodný pro systémy všech velikostí. Vzhledem k funkci SuperFlex Design je Fronius Symo optimálním řešením pro naklonvěné nebo různě orientované střechy či volné plochy.

Pomocí druhého střídače v řadě – Fronius Eco – pak lze realizovat hospodárné fotovoltaické systémy s mimořádně optimalizovanými náklady. Nabízí se ve výkonnostních třídách 25,0 a 27,0 kW. Pro oba střídače je charakteristický právě montážní systém SnapINverter, který zajišťuje snadnou a rychlou instalaci a následný servis v interiéru i venkovních prostorách.

Chytré kombinace střídačů pro optimalizaci nákladů

U většiny menších až středně velkých komerčních fotovoltaických systémů dává smysl využití kombinace střídačů Fronius Symo a Fronius Eco, protože jsou obvykle malé části fotovoltaického systému zastíněny nebo orientovány různým směrem. Zatímco složitější větve systému lze vyřešit použitím střídače Fronius Symo, může být velká část plochy fotovoltaického systému realizována pomocí střídače Fronius Eco. V tomto případě pak dochází k mimořádné optimalizaci nákladů.

U větších fotovoltaických systémů je totiž velmi důležité, aby se průběžné náklady (OPEX) udržely co nejnižší a výnos se naopak maximalizoval. Z toho vyplývají kratší doby amortizace a vysoká výnosnost (vyšší návratnost investic), což potěší každého investora.

Použití střídačů Fronius SnapINverter umožňuje realizovat ekonomicky rentabilní fotovoltaický systém i v případě složitých systémových podmínek. Díky funkci Superflex Design střídače Fronius Symo není problémem ani plánování složitých projektů s různými sklony střechy nebo zastíněními. U jednoduchých střešních systémů nebo systémů na volné ploše lze pomocí střídače Fronius Eco navrhnout a realizovat systém velmi snadno a efektivně.

Datová komunikace a online monitoring

Díky standardnímu připojení k internetu prostřednictvím sítě WLAN nebo Ethernet a snadné integraci komponent jiných výrobců je Fronius Symo jedním z nejkomunikativnějších střídačů na trhu. Rozhraní elektroměru (Fronius Smart Meter) navíc umožňuje dynamický energetický management (Dynamic Peak Manager) a přehlednou vizualizaci spotřeby.

Obrovským benefitem je profesionální monitorovací nástroj Fronius Solar.web, který nepřetržitě poskytuje instalátorům údaje o systému v reálném čase, ale nabízí také komplexní analytické funkce, které umožňují individuální konzultace a průběžnou optimalizaci FV systému. Vlastníci i instalátoři systému mohou online kdykoli zobrazit důležitá data, jako je výkon instalovaného systému, aktuální denní hodnoty, výnos z fotovoltaiky a spotřeba energie. Pomocí automatických upozornění lze také co nejrychleji detekovat a opravit závady na systému, čímž se minimalizují prostoje a maximalizuje výnos.

Za účelem bezproblémového průběhu servisu je pak k dispozici podpora v podobě servisní aplikace Fronius Solar.SOS. Fronius Solar.SOS je řešení pro všechny technické dotazy od instalátorů. Servisní proces lze zahájit online s pomocí aplikace, nebo verze pro stolní počítače, a to již v samotném místě instalace – pouhým zadáním sériového čísla střídače nebo stavového kódu. Během několika kliknutí poskytne Fronius Solar.SOS podporu při řešení závad a při objednávání náhradních dílů.

Vyžádat cenovou nabídku na Fronius SnapINverter www.fronius.cz/snapinverters