Frank Bold zve na webináře Bold Future o obnovitelné energetice

O tom, že česká energetika bude muset v následujících letech projít drastickou změnou, už asi nikdo nepochybuje. Odklon od uhlí je nevyhnutelnou jistotou a to, kdy k němu dojde, kromě vlády určuje především trh a rekordně rychle rostoucí cena emisních povolenek. Klimatické cíle směřující k uhlíkové neutralitě jsou dané evropskou legislativou, přičemž se dá očekávat, že se budou ještě zpřísňovat. 

Zdroj: Wikipedia

„Na české scéně nám chybí jasná vize, jak těchto cílů dosáhnout. Takovou vizi, nebo dokonce konkrétní plán, by měla definovat již příští vláda, Před volbami se valná většina politického spektra víceméně shoduje na tom, že velkou část našeho energetického mixu nahradíme obnovitelnými zdroji. Je nutné jít více do hloubky a odpovědět si na otázky, jaké typy obnovitelných zdrojů nám pomohou našich cílů dosáhnout a jaké obnovitelné zdroje, z jakých důvodů a za jakým účelem by měl stát podporovat. V neposlední řadě je potřebné se jako společnost vyrovnat a poučit se z éry solárních baronů,” uvedla Kristína Šabová, vedoucí sekce Odpovědné energie ve Frank Bold.

V průběhu webinářů, které se odehrají 10. a 17. června vždy od 12:30, se dotkneme tématu financování celé transformace. Pokusíme se odpovědět na otázky, jak zajistit transparentní a účelné financování tak, aby přínos obnovitelných zdrojů nebyl pouze klimatický, ale aby přispěl i k ekonomické obnově regionů.

V rámci každého z webinářů se odehrají dvě panelové diskuze. Každá bude zahájena analytickou prezentací, která shrne současnou situaci v tématu a nastolí rámec pro samotnou diskuzi panelistů. V rámci webinářů bude samozřejmě prostor i pro otázky publika.

Účast i registrace je zdarma. Spolu s registrací získají účastníci přístup k záznamům všech dalších akcí z cyklu našich online konferencí a také k e-book BOLD FUTURE o udržitelném stavitelství včetně katalogu praktických opatření. 

Program

10.června 12:30 až 16:00 – BOLD FUTURE: Nevyužitý potenciál obnovitelných zdrojů energie

12:30 – Potenciál vs. realita obnovitelných zdrojů energie

14:15 – Překážky a příležitosti rozvoje OZE 

 

17.června 12:30 až 16:00 – BOLD FUTURE: Jak nastavit priority v podpoře obnovitelné energie

12:30 – Podpora OZE: poučení z minulosti a co na to veřejnost

14:15 – Podpora OZE: kdo to zaplatí a kdo na tom vydělá?