Ford investuje miliardy do nákupu baterií pro elektromobily

Největší světový výrobce lithiových baterií CATL a automobilak Ford oznámily globální strategickou spolupráci s cílem celosvětové podpory elektromobilů. Společnosti CATL a Ford se dohodly na globální strategické spolupráci na pokrytí dodávek baterií pro Severní Ameriku, Evropu a Čínu.

Zdroj: Shutterstock

Strategická spolupráce

Společnosti Contemporary Amperex Technology Co., Limited („CATL“) a Ford Motor Company („Ford“) minulý týden oznámily vytvoření nezávazné dohody, která nastiňuje vzájemnou globální strategickou spolupráci obou společností, zahrnující dodávky baterií pro Čínu, Evropu a Severní Ameriku. Obě společnosti mají v úmyslu společně prozkoumat nové obchodní příležitosti po celém světě s cílem globální podpory elektromobilů

V rámci samostatných dohod bude společnost CATL v příštím roce dodávat lithium-železo-fosfátové (LFP) baterie pro severoamerické vozy Ford Mustang Mach-E a počátkem roku 2024 také pro severoamerický model F-150 Lightning. Tím dojde k vytvoření ještě větší kapacity pro dodávky produktů s vysokou poptávkou.

Díky systému LFP baterií společnosti CATL, který se vyznačuje dlouhou životností a tepelnou stabilitou, nabídnou výše uvedené modely Ford vynikající výkon v oblasti teplotní přizpůsobivosti.

Rozvoj nových bateriových technologií

CTP je technologie, která články přímo integruje do sad, což umožňuje zvýšit energetickou hustotu systému, zjednodušit výrobu a snížit náklady. Flexibilita architektury EV společnosti Ford umožňuje efektivní začlenění prizmatické technologie CTP (cell-to-pack) společnosti CATL.

Obě společnosti plánují využít svých silných stránek při společném hledání nových obchodních příležitostí po celém světě. Kromě dodávek baterií CTP na bázi LFP společnosti Ford hodlá CATL se společností Ford aktivně spolupracovat i v oblasti dalších bateriových technologií.

Zvýšená globální strategická spolupráce má oběma společnostem vytvořit nové příležitosti pro budování udržitelné obchodní činnosti a k propagaci elektromobilů, a přispět tak ke globálním cílům dosažení uhlíkové neutrality.