fischer Solar systems: Komplexní sortiment pro bezpečné a spolehlivé upevnění solárních panelů na střešní konstrukce

Evropa konečně přijala myšlenku, že by se při získávání energií měla soustředit na minimalizaci negativních dopadů na životní prostředí. Bezprostředně s tím je spjato téma výroby elektrické energie ze Slunce pomocí fotovoltaických panelů. I k tomu má fischer, lídr v upevňovací technice co říci. Sortiment „Solar systems“ obsahuje všechny důležité prvky k umístění solárních panelů na střešní konstrukce. Boom v solární technice nemohl uniknout nikomu, kdo vlastní kousek vodorovné  nebo šikmé plochy, na kterou sluneční paprsky dopadají, a tak o dodavatele upevňovacích prvků na střechy není nouze. Jako ve všem, co dělá, se ale fischer svými výrobky a službami od ostatních dodavatelů významně liší, a to hned v několika směrech.

Obr. 1 – fischer zajistí dodávku veškerého montážního materiálu od úchytů panelů až po spolehlivé kotvení k nosné konstrukci

Komplexní sortiment

V sortimentu fischer Solar systems najdete vše potřebné k sestavení nosné konstrukce mezi střechou a solárním panelem.

Háky, šrouby, upínky

Slouží k přípravě upevňovacího bodu pro montážní lišty. Sortiment pokrývá všechny běžné typy krytin na šikmých a rovných střechách – pálenou střešní krytinu, vlnitý, trapézový i falcovaný plech.

Montážní lišty

Ze škály hliníkových nosníků se vybírá ten, který konkrétnímu projektu vyhoví po statické stránce a nedochází tak ke zbytečnému předimenzování konstrukce vinou úzké nabídky průřezů nosníků.

Úchyty

fischer úchyt PM je předmontovaný, čímž podstatně zkracuje dobu strávenou nahoře na střeše a urychluje zajištění FV panelu, který je těžký a náročný na manipulaci.

fischer úchyt PM U a PMC U je univerzální a při jeho použití nezáleží na tloušťce FV panelu. Je také předmontovaný a s jeho pomocí je upevnění panelu věcí několika okamžiků.

Konstrukce na průmyslové a ploché střechy

S pomocí trojúhelníkových rámů se snadno sestaví nosná konstrukce s požadovaným sklonem. Rámy jsou z hliníku, která jim propůjčuje dlouhodobou životnost.

Příslušenství

V kategorii příslušenství fischer Solar systems objevíte řadu výrobků, jež jsou nezbytné ke správné montáži – nerezový spojovací materiál, těsnicí materiály, úhelníky apod.

Pro střechy s krytinou tmavého odstínu máme v sortimentu připravené černě lakované nosníky a úchyty, díky kterým je nosná konstrukce nenápadná.

 

Obr. 3 – montážní lišty s černým lakem pro méně nápadné instalace na střechy s tmavou krytinou

Stále aktuální a optimalizované výrobky

Bedlivě sledujeme vývoj a výrobu FV panelů. Čas od času dochází ke změně vnějších rozměrů, což musí ovlivnit i všechny navazující prvky. Průběžně doplňujeme sortiment nosníků a úchytů tak, abychom zajistili maximální hospodárnost a minimální odpad při sestavování nosných konstrukcí pro FV elektrárny.

Hospodárnost a efektivita

Návrh nosných konstrukcí pro FV panely vždy provádíme tak, abychom optimalizovali přímé náklady na materiál v poměru k času nutnému na montáži. Mzda montéra není zanedbatelný náklad a čím efektivněji může své dovednosti zužitkovat, tím zajímavější marži každý projekt generuje.

Obr. 4 – Předmonotované středové a koncové úchyty šetří čas při montáži a zejména skladové zásoby.

Návrhový software

Pro firmy, které realizují malé FV elektrárny na rodinných domech, máme k dispozici užitečný a efektivní nástroj – SOLARPANEL-FIX. Zadáním několika parametrů vám tato on-line dostupná pomůcka navrhne nosnou konstrukci. Důkazem spolehlivosti je pak výstupní soubor ve formátu PDF, který jasně dokládá bezpečnosti provedeného upevnění.

Certifikát TÜV

Certifikát TÜV vystavený pro montovaný konstrukční systém od fischera Solar systems zaručuje spolehlivé upevnění a jistotu stabilní konstrukce za předpokladu, že byla navržena podle platných norem pro stanovení zatížení větrem a sněhem.

 

Obr. 5 – fischer Solar Systém je držitelem TÜV certifikátu.

Vaše dotazy zodpoví náš specialista konstrukce pro fotovoltaické elektrárny:

Ing. Radek Průša

radek.prusa@fischer-cz.cz

+420 603 832 742