Financial Times: Společnost SOLSOL patří mezi 10 nejrychleji rostoucích firem v Česku

Podle nedávno publikovaného žebříčku britského ekonomického deníku Financial Times patří česká solární společnost SOLSOL mezi 10 nejrychleji rostoucích firem v České republice. Co stojí za jejím úspěchem?

Zdroj: SOLSOL s.r.o.

Zdroj: SOLSOL s.r.o.

Představujeme SOLSOL s.r.o.

 

Podle žebříčku FT vzrostl obrat společnosti SOLSOL s.r.o. (dále jen „SOLSOL“) mezi roky 2015 a 2018 o více než 820 %. Firma působí na trhu solární energetiky v České republice od roku 2012 a v současnosti zaměstnává 5 pracovníků.

 

Společnost se od roku 2013 stala exkluzivním partnerem tchajwanské společnosti AUO (dříve BenQ). V roce 2017 přibyly do portfolia společnosti SOLSOL produkty německé společnosti AEG, která se specializuje na celočerné panely pro residenční trh a špička čínských Tier 1 výrobců Canadian Solar, díky jejichž přechodu na half-cutové články (tj. „půlené články“) typu M6 dosahují jejich panely od Q2 2020 výkonů 365Wp+ a 440Wp+ ve velkém formátu.

 

V roce 2018 podepsala SOLSOL distribuční kontrakt s americkou společností SUNPOWER, která jako první produkovala panely s reálnou efektivitou 23 % a výkonem nad 400Wp ve standardním rámu, a dále s italskou společností EXE Solar produkující vysoko efektivní ‚half cut‘ technologie o výkonu nad 360Wp v atraktivních černých rámech s prodlouženými produktovými i výkonovými zárukami. Ve stejném roce začala společnost dodávat i technologie střídačů a optimizérů společnosti SolarEdge.

 

„Námi zastoupení výrobci nabízí vysokou produkční kvalitu, maximální současné výkony a zároveň i možnost prodloužených mechanických záruk, které dosahují až 25 let a atraktivní design s černými rámy, či plně celočerné provedení fotovoltaických panelů,“ říká Radek Orság, jednatel společnosti SOLSOL s.r.o..