Fenix Group expanduje, spouští výrobu vlastních baterií a chystá projekt inteligentního rodinného domu na jižní Moravě

Společnosti Fenix Group a.s. sází na inovace a rozvoj nových obchodních aktivit. V roce 2019 společnost dosáhla rekordních tržeb výše 1,591 mld. Kč a proti výsledkům roku 2017 se zvýšily o 11 %. K novinkám, které firma chystá je zahájení vlastní výroby bateriových systémů ve spolupráci s AERS a také pilotní projekt inteligentního rodinného domu s FVE, baterií a elektrickým vytápěním.

Fenix Group

Rekordní hospodářské výsledky

Tržby celé skupiny Fenix Group za rok 2018 dosáhly výše 1,591 mld. Kč a proti výsledkům roku 2017 se zvýšily o 11 %. Loňský rok tak byl z tohoto hlediska nejlepší v celé historii firmy. Na rekordních výsledcích se i letos výrazně podílel český trh, který je z pohledu objemu tržeb v posledních letech jedničkou celé skupiny.

„Od února 2019 patří do skupiny i polská společnost LUXBUD Sp.z.o.o., která nyní působí pod názvem FENIX Polska Sp.z.o.o. Po loňské akvizici v Německu je to další rozšíření, v současnosti tak působí prostřednictvím vlastních firem holding Fenix Group už v osmi evropských zemích,“ informoval Cyril Svozil jr. 

Růst tržeb je důsledkem pozitivního vývoje na 20 hlavních trzích holdingu, až na Nový Zéland jsou všechny v Evropě. Z TOP 20 rostly prodeje ve 13 státech, největší odbytiště pro Fenix představovala loni Česká republika, Velká Británie, Francie, Slovensko, Německo, Švédsko, Rakousko, Holandsko, Finsko a Španělsko. 

Sázka na inovace

V centru pozornosti prezentace Kateřiny Jezerské byly aktuální novinky ve výrobním programu. Novinkou v sortimentu sálavých topných panelů jsou od letošního roku sálavé keramické panely ECOSUN CeRamic (CR), které bude firma Fenix Trading nově nabízet ve čtyřech různých rozměrech a čtyřech barevných provedeních (Basalt black, Calacatta, Beton a Concrete Taupe). 

Panely jsou ze slinuté keramiky o tloušťce 6 mm a působí mimořádně elegantním dojmem. Navíc je možné je opatřit držákem ručníků z nerezové oceli či doplnit o bezdrátovou regulaci. Dalším novým výrobek bude termostat TFT Wifi, což je nová Wifi verze oblíbeného TFT termostatu s celoplošným skleněným plně dotykovým displejem. Zájemce o tento nový termostat si bude moci vybrat ze dvou barevných provedeních (bílá a černá), zdarma bude součástí termostatu i aplikace pro operační systémy iOS a Android. 

Poslední novinkou budou od podzimu letošního roku modulové topné prvky stropního vytápění. Bloky tepelné izolace s topnou fólií ECOFILM C budou vybavené připojovací šňůrou se zástrčkou a budou se za sebe pokládat na CD profily sádrokartonové konstrukce. Po nosnících pak povede páteřní vodič se zástrčkami, do kterého se budou topné folie připojovat. Výhodou tohoto řešení je skutečnost, že produkt obsahuje jak topný prvek, tak tepelnou izolaci, přitom samotná montáž nevyžaduje elektrikáře. 

Rozvoj nových aktivit

Cyril Svozil, ředitel a předseda správní rady společnosti Fenix Group a.s informoval ve své prezentaci i o vývoji koeficientu NPE u nás i v Evropě (i po očekávaném snížení na hodnotu 2,6 bude náš koeficient nejvyšší ze všech členských zemí EU) a informoval i o aktuálním vývoji nových projektů skupiny Fenix. 

Ve své prezentaci se Svozil krátce věnoval tříletému provozu administrativní budovy Fenix Trading v Jeseníku a potvrdil spokojenost, efektivní provoz a maximální funkčnost budovy ve standardu nZEB. 

Pozitivní jsou i výsledky špičkovací akumulační stanice s bateriovým úložištěm AERS v Jeseníku, úspěšně se rozjel projekt CAMEB, tj. výstavba inteligentního rodinného domu s FVE, baterií a elektrickým vytápěním v obci Omice na jižní Moravě. Dvouletý projekt je realizován v součinnosti UCEEB, Fenix, TECO, S-Power, AERS a WAFE. 

Už v této fázi si společnost Fenix ověřila, že klíčovým bodem bude optimalizace všech energetických systémů tak, aby řízení a ovládání bylo co nejjednodušší a pro další zájemce srozumitelné. I z toho důvodu zřizuje Fenix Group od 1. čtvrtletí příštího roku speciální útvar, který bude komplexní zakázky řešit.

„Moderní energeticky úsporný dům je plný technologií a pro investora bude důležité zajistit jejich koordinaci tak, aby skutečně sloužily a nikoliv obtěžovaly. V případě poptávky náš odborník zajistí pro potencionálního zákazníka vše doslova na klíč. Spolupracující firmy pro jednotlivé technologie jsme si již vybrali a spolupracujeme s nimi pod vedením ČVUT právě na pilotním projektu Omice,“ uvedl Cyril Svozil.