Expert: Díky fotovoltaice zažijeme novou revoluci v energetice

Solární energetika v celé Evropě zažívá nebývalý boom. „Jsem přesvědčený, že díky fotovoltaice zažijeme brzy novou revoluci v energetice“, uvedl ve svém projevu Peter Grumlík, zakladatel a generální ředitel společnosti GBC Solino, která minulý týden oslavila 20. výročí od svého založení.

Zdroj: GBC Solino

Proměna trhu

„Klíčem k dekarbonizaci a k energetické proměně ve většině evropských zemí budou obnovitelné zdroje, zejména solární a větrné elektrárny,“ prohlásil Grumlík ve svém projevu před obchodními partnery z Polska, Maďarska, Česka a Slovenska, se kterými firma spolupracuje déle než 20 let.

Podle Grumlíka je růst výroby elektrické energie ze slunce nezbytný v situaci, kdy sílí poptávka po čistším a bezpečnějším životním prostředí. Už dnes je sluneční energie v České republice podstatným zdrojem, který ročně generuje 3 % veškeré elektrické výroby a celkový potenciál není zdaleka využit.

„V budoucnu můžeme očekávat několikanásobné zvětšení podílu solární elektřiny v energetickém mixu, což povede k revoluční proměně celého energetického systému na novou úroveň. Hybatelem těchto změn budou zejména prosumeři, tj. domácnosti a firmy, kteří se díky solárním elektrárnám stanou spotřebitelé a současně budou výrobci elektřiny,“ dodal Grumlík.

20 let ve fotovoltaice

GBC Solino působí jako odborný velkoobchod zaměřený na dodávky fotovoltaických produktů již déle než 20 let. V portfoliu společnosti lze najít produkty předních světových značek, jako jsou výrobci SOLAX, HUAWEI, SUNTECH,  FRONIUS, SOLAREDGE, RENUSOL a mnoho dalších.

Jako expert v oboru solární energetiky a  skladování energie společnost GBC Solino předává aktivně své zkušenosti jednotlivým instalatérům i celým firmám skrze školení. Vlastní know-how, znalost oboru i praxe s výstavbou efektivních fotovoltaických elektráren je pro firmu charakteristické.

Během více než 20 let společnost GBC Solino dodala na svým zákazníkům přes 500 MW fotovoltaických technologií. Své produkty vyváží společnost již do poloviny zemí celé Evropy skrze vlastní distribuční síť. Expanze zelených technologií a zachování modrého světa je cílem společnosti, která tak hodlá přispět k udržení zdravé planety pro naše děti. 

Důraz na proklientský přístup

„Úspěch naší společnosti na fotovoltaickém trhu je úzce spojen zejména s důrazem na péči o zákazníky. Kromě širokého sortimentu, který máme skladem, je pro nás prioritou aktivní poprodejní servis, včetně pravidelného školení, které pro naše zákazníky zajišťujeme,“ uvedl Grumlík.

Za účelem maximální spokojenosti našich zákazníků společnost GBC Solino trvale testuje produkty praxi a vyvíjí nová řešení, které vychází z požadavků trhu.

„V našem zkušebním středisku v Olomouci testujeme běžně dostupné technologie na trhu a spolupracujeme s dodavateli na vývoji softwaru pro optimalizaci FV systémů. Současně také se zákazníky sdílíme naše dlouholeté zkušenosti s budováním komerčních i rezidenčních fotovoltaických elektráren po celé Evropě,“ uzavřel Grumlík ve svém projevu během slavnostní oslavy 20-letého výročí působení společnosti GBC Solino na trhu.