DZD Solar Dražice dodala na český trh téměř 1 000 fotovoltaických systémů za necelý půlrok

Společnost DZ Dražice, největší český výrobce ohřívačů vody a výhradní dovozce tepelných čerpadel NIBE, otevřela vloni v dubnu fotovoltaickou divizi DZD Solar. Té se od loňského podzimu podařilo zrealizovat téměř 1 000 fotovoltaických elektráren.

Zdroj: DZ Dražice

 

Komplexní portfolio

K jejímu úspěchu přispěl dosud nevídaný zájem o obnovitelné zdroje energie a tři základní pilíře, o které se opírá: silné zázemí firmy s téměř 70letou výrobní tradicí, kvalifikovaní zaměstnanci a prověřené a certifikované montážní firmy, jejichž zástupci procházejí pravidelným školením v prostorách dražického školicího střediska. DZ Dražice navíc připravuje instalaci dvou fotovoltaických elektráren s celkovým výkonem přibližně 440 kWp na střechy svých výrobních hal v Dražicích a automatizovaného skladu v Luštěnicích.

Divize DZD Solar poskytuje ucelené portfolio produktů k realizaci střešní fotovoltaické elektrárny. Základem jsou monokrystalické solární panely s technologií Half-cut od předních světových výrobců Longi a Axitec s výkony od 400 Wp po 550 Wp (a nově také nejmodernější moduly na bázi tzv. N-Type článků od společnosti RECOM Technologies), klasické síťové nebo hybridní fotovoltaické střídače značky Dražice (IN.One, IN.Compact, IN.Hybrid One a IN.Hybrid Compact) či bateriový systém s nejbezpečnějšími LiFePo4 bateriemi značky Dražice (Trinity B30 a B58) dodávané ve spolupráci se společností Solax Power.

Součástí její nabídky jsou rovněž regulační jednotky (WATTrouter či AZ-Router), wallboxy, optimizéry a unikátní hybridní solární úložiště Slunečnice S3.

„Díky strategické spolupráci se společností Solax Power tak zvládáme odpovídat na poptávky po celých fotovoltaických systémech, včetně jejich kombinací s tepelnými čerpadly, ohřívači vody či bateriovými úložišti. Právě proto, že svým produktům věříme, plánujeme výrobu elektřiny prostřednictvím fotovoltaických elektráren i v našich areálech v Dražicích a Luštěnicích,” konstatuje Luboš Vrbata, vedoucí divize DZD Solar.

Pravidelná školení montážníků

Součástí proklientského přístupu v DZ Dražice a její divizi DZD Solar jsou i pravidelná školení zaměstnanců a zástupců spolupracujících montážních firem, která mají za cíl zvyšování jejich dovedností a znalostí. Ti po úspěšně absolvovaném školení navíc obdrží certifikát, který je dokladem jejich znalostí a zkušeností nutných k provozovaní oboru.

„Pokud chcete být kvalifikovaným montážníkem, neobejdete se bez hlubokých technických znalostí, zručnosti a praxe. Musíte se orientovat v technické dokumentaci a normách, umět si zvolit správný postup práce, vyznat se v montáži a zapojování složitých systémů, dodržovat BOZP a znát komponenty, s nimiž pracujete. Jsme proto rádi, že jsme nalezli spolehlivého partnera – společnost DZ Dražice, jehož odborníci nám předávají znalosti a zkušenosti se širokou škálou dražických produktů a seznamují nás s principy jejich montáže, zapojování a servisních zásahů. Právě díky nim pak můžeme poskytovat svým zákazníkům opravdu profesionální služby,” uvádí Stanislav Mareš, jednatel certifikované montážní firmy Tridex.   

Od roku 2022 je součástí DZ Dražice divize DZD Solar zaměřená na fotovoltaická řešení, která nabízí komponenty pro realizaci fotovoltaických elektráren (jako jsou síťové a hybridní měniče a akumulátory). Samotná kompletní řešení včetně vyřízení dotací a další administrativy dodává na trh prostřednictvím prověřených, pravidelně školených a certifikovaných montážních firem.