Dobíjecí infrastruktura pro elektrobusy Rampini zvýší udržitelnost městské dopravy v italském Janově

Zdroj: Siemens

Zdroj: Siemens

 

Kompaktní design dobíjecí infrastruktury

Společnost Siemens Smart Infrastructure zajistí dobíjecí infrastrukturu pro deset elektrobusů Rampini E80, které bude provozovat městský dopravní podnik AMT Genova (AMT) v italském Janově. Tento projekt je dalším krokem AMT v oblasti elektrifikace veřejné dopravy v Janově s cílem vytvořit energeticky úsporný a udržitelný model městské mobility. Dobíjecí infrastruktura Siemens by měla být do provozu uvedena do léta 2021.

V první fázi dodá společnost Siemens deset inovativních systémů dobíjení pro depo v Corniglianu, což umožní dobití elektrobusů přes noc nebo během provozních přestávek. Díky úspornému a modulárnímu designu může být v depu postupně instalováno až 60 nabíjecích jednotek.

S využitím dobíjecího systému Siemens SICHARGE UC 100, který je v souladu s nejnovějšími mezinárodními standardy a nabízí nabíjecí výkon až 100 kW, se autobusy budou dobíjet přes troleje a dobíjecí kabely tažené shora. Dobíjecí systém má minimální nároky na prostor, a tak je maximalizován počet autobusů, které lze dobíjet v jednom depu. Ve spojení s dobíjecím softwarem Siemens tak nabízí optimální řešení pro snížení celkové spotřeby energie v depu.

 

První projekt elektrifikace městské dopravy v Itálii

Elektrobusy Rampini E80 jsou 2,2 metru široké, pojmou až 43 cestujících a jsou vybaveny trakční baterií o kapacitě 200 kWh. Díky těmto rozměrům se jedná jediné elektrobusy ve Evropě, které dokážou zaručit maximální ovladatelnost i v historických centrech měst.

„První projekt elektrifikace městské dopravy v Itálii je důkazem potenciálu, který naše flexibilní a kompaktní řešení nabízí. Je možné ho začlenit a přizpůsobit i pro potřeby tohoto malého historického zařízení. Jsme rádi, že můžeme být součástí zvyšování efektivity a udržitelnosti městské dopravy v Janově,“ uvedl Marco Rastelli, vedoucí obchodní jednotky Distribution Systems společnosti Siemens Itálie.