Do představenstva ČEPS míří zkušený expert na energetiku Šolc

Dozorčí rada ČEPS, a. s., zvolila dne 25. 8. 2020 s účinností od 1. 9. 2020 Ing. Pavla Šolce členem představenstva společnosti ČEPS. Ve funkci nahradí Ing. Zbyňka Boldiše, jemuž dne 29. 8. 2020 skončí funkční období.

Zdroj:  ČEPS

Zdroj: ČEPS

 

 

Expert na energetiku

 

Ing. Pavel Šolc absolvoval Fakultu elektrotechnickou ČVUT v Praze, obor ekonomika energetiky. Jeho profesní kariéra začala v roce 1986 ve Výstavbě elektráren Škoda Praha. V letech 1993–1999 pracoval ve společnosti ČEZ, poté nastoupil do ČEPS, a. s., kde do roku 2012 postupně působil na několika vedoucích pozicích.

 

Od roku 2012 do roku 2015 řídil ve funkci náměstka ministra průmyslu a obchodu Sekci energetiky. V letech 2016–2020 zastával pozici člena představenstva ČEZ Distribuce, kde zároveň působil jako ředitel úseku Řízení distribučních aktiv.

Ve své funkci bude v rámci  ČEPS, a. s., zodpovídat za oblast energetického obchodu a dispečerského řízení.

„Jménem vedení společnosti děkuji Zbyňku Boldišovi za jeho nasazení a profesionální práci, kterou významně přispěl k aktivnímu zapojení ČEPS do evropských energetických struktur. Věřím, že jeho dlouholeté zkušenosti budou i nadále uplatněny při prosazování zájmů České republiky v evropském energetickém prostředí. O podobě spolupráce v tuto chvíli jednáme,“ uvedl předseda představenstva ČEPS Martin Durčák.